Останні новини

“Це своєрідний підкуп виборців”: експерт прокоментував ініціативу президента щодо опитування в день виборів

Напередодні Володимир Зеленський озвучив, що у день виборів українцям поставлять п'ять питань. Усі питання поки що невідомі. В Офісі Президента зазначили, що їх оголосять вже найближчим часом. Кажуть, що однією з тем цього опитування може стати легалізація канабісу. Таким чином у команді президента хочуть підвищити явку молоді на вибори. Але офіційно цю інформацію не підтвердили. 

Таку ініціативу гаранта в ефірі телеканалу Kyiv Live адвокат й кандидат юридичних наук Василь Мірошниченко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DCc8zGD3Sqo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Якщо хочуть дійсно дізнатися думку народу, то чому на ці питання, на їх обговорення і визначення позиції дається лише 10 днів? Чи не малувато? Немає ніякого закону, який би описував як це має відбуватися. Це схоже на репетицію референдуму. Досі не зрозуміло як будуть голосувати й підраховувати голоси", - зазначив Мірошниченко. 

За словами правника, цікавим є той, факт, що президент зазначив: оплачувати голосування буде не держава, а волонтери. "Що ж це будуть за бюлетені: На ксероксі розмножені чи вони будуть захищенні?", - цікавиться Мірошниченко. 

"Для влади це дуже зручно. Люди, які побачать ці п'ять питань і побачать в якомусь з них свою життєву зацікавленість - це може вплинути на результати виборів. Це своєрідний підкуп виборців".

Нагадаємо, 

Вийти в ефір