Останні новини

Омоложення коронавірусу: лікарка пояснила, чому збільшується кількість молодих хворих

Станом на зараз до медзакладів поступають хворі середньої та важкої тяжкості. Характерною ознакою коронавірусу нині стала "молодість" хвороби порівняно з червнем-липнем. У опорній лікарні вже зайняті 95% ліжок. А близько 80% пацієнтів, що надходять, потребують кисневого лікування.

Такий стан речей озвучила в інтерв'ю Obozrevatel TV головлікар лікарні №4 Тетяна Мостепан.

Злий жарт зіграла з медиками інформація про те, що коронавірусу не існує. Через це люди перестали дотримуватися соцдистанції, масочного режиму. І тому так зросли цифри, впевнена лікарка. Головним болем для лікарів сьогодні є питання ліжок.

"Дійсно, зараз усі зосереджені на ліжках. Над цим працює і Департамент охорони здоров’я. Щодня кількість ліжок у місті Києві збільшується, ліжка перепрофілюються на інфекційні. Насправді вся ця ситуація контролюється з березня", - прокоментувала лікарка.

Нині хворобу важко переносять і люди молодого віку, які раніше могли інфікуватися і перехворіти безсимптомно. Хоча сильний імунітет - це виграш перед коронавірусом, те, що хвороба омолодилася - факт. Проте реанімаційна група - це люди у віці із супутніми захворюваннями.

"Але маємо сказати, що останнім часом досить складно переносять хворобу і пацієнти більш молодого віку. Хвороба омолодилася.Вражає коронавірус абсолютно всіх – від молодих до літніх людей. Йдеться про те, у кого який перебіг. У молодих людей він більш легкий. Хай там що, він і залишається більш легким. Більшість реанімаційних хворих – це вікова група з супутніми захворюваннями".

Причиною омолодіння Мостепан вважає ігнорування медичних приписів. Молодь почала лікуватися вдома, не звертається до "сімейника", не викликає "швидку". Лікарка наголошує, що аби не розбиратися із терапійними побічними ефектами, максимум. що слід вживати самостійно - вітаміни.

"Починають лікуватися вдома з інтернетом, призначати самі собі нереальну антибактеріальну терапію, якісь ліки. Але я хочу, щоб усі зрозуміли: кожна пігулка має свою побічну дію. Кожне лікування має свої наслідки. І саме таких хворих ми сьогодні бачимо – які самі лікуються вдома, а потім ми боремося не тільки з коронавірусною хворобою і з її ускладненнями, а ми ще боремося із ускладненнями, які вони набули, приймаючи неконтрольовану терапію".

Ситуація із ліжками наступна: у клінічній лікарні №4, опорній "медичці" першої хвилі, зараз зайнято 95% ліжок. Хоча їхня кількість була збільшена до 435. Збільшувати будуть і надалі, можливо, додадуть реанімаційний відділ, адже кількість реанімаційних пацієнтів зростає.

"На сьогоднішній день їх достатньо, але я можу сказати чітко, що наша лікарня заповнена на 95%. Ліжковий фонд для лікування коронавірусних хворих збільшується щодня. Щодня це моніториться і щодня збільшується".

За словами Мостепан, зараз мова йде про кисневі місця. Вони мають супроводжуватися спеціалістами-анастезіологами, адже зараз лікують усі: від кардіолога до терапевта.

"Але ми розуміємо, що апарати ШВЛ не скасовують роботу біля нього лікаря-анестезіолога, середнього та молодшого медичного персоналу.У нас працює дві реанімації. Реанімація, в якій було 9 ліжок, сьогодні працює на 15, а в якій було 6 – тепер 9. Персонал у якій кількості був, у такому і є. На сьогоднішній день ми справляємося з цією ситуацією, але скажу чесно, ми думаємо про те, щоб розгортати, збільшувати, можливо, створювати ще одне реанімаційне відділення. Це пов'язано з тим, що хворі, які сьогодні госпіталізуються, набагато тяжчі, ніж ми бачили в червні, в липні".

Лікарка зазначила, що 80% тих, хто лягає у клініки - кисневі пацієнти. Щодо критичної заповненості, то за словами Мостепан, це неоднозначні показники, адже щодня хтось виписується, а хтось - лягає на лікування.

Нагадаємо, при підозрі на COVID-19 комп'ютерна томографія і рентген проводяться в лікарнях безкоштовно за наявності направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Вони внесені у "ковідний пакет".

Вийти в ефір