Останні новини

"Он людина хоче здати кал": Оперштаб проінспектував лабораторію у ТЦ, у якій здають тести на коронавірус

Оперативний штаб не сидить склавши руки. У Києві у торговому центрі відкрилася медична лабораторія, що робить тести на коронавірус. При чому у будівлі поруч з продуктовими магазинами створюються черги людей, що чекають рещультати тесту на інфекційну хворобу. А за державними будівельними нормами медичні лабораторії не можуть функіонувати у приміщеннях громадського користування.

Ситуацію розвідав наш "оперативник" Денис Мінін.

На вулиці Метрологічна 14-Б розміщений торговий центр з лабораторією, що бере тести на коронавірус. За словами глядачки нашого телеканалу, щодня тут вилаштовуються черги з людей, які хочуть дізнатися свої результати чи здати аналізи на перевірку. На другому поверсі центру стоїть черга з людей у масках, що намагаються дотримуватися соцдистанції. Хоча у метрі від них - ковбасний магазин.

"Я з вами згодна. Але мені так просто зручно", - прокоментувала пенсіонерка у черзі ситуацію з лабораторією "UNIMED". Такої ж думки і перший чоловік у "строю".

Господарка м'ясного магазину відмовилася від зйомок. проте Мініну вдалося дізнатися. що вона теж не вважає таку ситуацію нормальною.

Наш "оперативник" дізнався й думку працівників медцентру. Там упевнені, що люди, які приходять здавати аналізи - не хворі. До пацієнтів з коронавірусом медсестри та брати ходять додому.

"Хто здає на переїзд, хто - для виїзду закордон або на роботу", - каже медсестра.

На закид Мініна щодо державних будівельних норм, за яких заклади охорони здоров'я не можуть розміщуватися у місцях громадського користування або житлових приміщеннях( закон ВРУ) лабораторники відреагували так:

"Я можу сказати точно, вони(люди, що стоять у черзі) не хворі. Ті, які хворі - лежать на самоізоляції та звертаються до сімейного лікаря. Вони телефонують нам і наші працівники беруть мазки зі скоби", - спокійно відказує працівниця.

У лабораторії беруть аналізи крові, сечі та калу. Проте здати також можна й ПЛР-тести.

"Лише здорова людина!", - наголосили у закладі.

Мінін також звернувся до продавців центру. Місцевий бариста не зміг сказати, чи утворюються черги з лабораторії.

Попри таку резонансну ситуацію, що поєднує зручність та небезпеку, а також впевненість працівників у тому, що усі їхні пацієнти здорові, слід пам'ятати, нагадує наш журналіст:

" Є державно-будівельні норми, де заклади охорони здоров'я, а медична лабораторія відноситься до них, не можуть функціонувати в приміщеннях громадського користування. І тим більш, у них має бути окрема вентиляція, декілька входів та виходів".

Мінін пообіцяв, що зі скаргою Оперштаб звернеться до МОЗ та напише у різні інстанції.


Нагадаємо, у Києві перестав працювати фунікулер. Місцева влада каже, що тимчасово. А рух має відновитися все до обіду.

Вийти в ефір
30.10