Останні новини

"Оренда - "законне" прикриття корупції" : економіст розповів, куди зникли 5 млрд від продажі землі в Києві

Економіст з команди Андрія Пальчевского вважає, що першочерговою потребою Києва є необхідність розібратися із земельною корпуцією. За підрахунками спеціаліста, через оборудки столиця недоотримала 5 млрд доларів. Експерт радить перестати давати землю в оренду забудовникам, адже вона нині - це законне прикриття корупції.

Про це Олексій Кущ написав на своїй сторінці в Facebook.

Снимок экрана (323).png

Саме на земельних оборудках Київ втратив значні гроші. Якщо взятися за земельну корупцію, вважає Кущ, місто додатково зможе заробити мільярди доларів.

"Київська земля озолотила не одну будівельну компанію і не одну "молоду команду". За найскромнішими підрахунками, столиця недоотримала від продажу землі і похідних податкових надходжень близько 5 $ млрд, тобто майже два річних бюджети. Можна було збудувати багатостраждальний міст на Троєщину і нову гілку метро", – написав економіст.

На думку ескперта, вирішенням проблеми стала б відмова від здачі землі в оренду. Адже саме на цьому, за його словами, мухлюють забудовники.

"Адже це виглядає абсурдно, коли замовник користується територією під забудову житлового комплексу, орендуючи її на 4-5 років на період проектування і будівництва. Києву потрібно відмовитися від передачі земельних ділянок в оренду, адже навіть найпрозоріші аукціони не дають місту чесну ціну. Оренда – це по суті, "законне" прикриття корупції. У міста залишилося не так багато вільних територій, але все ще досить", – вважає Олексій Кущ.

Ліпше за все продавати землю на аукціонах, при чому у ціну мають бути включеними усі інфраструктурні витрати. Підняв експерт і питання генплану.

"Місто потребує нового генплану й електронного зонування, з виділенням вільних ділянок під забудову з відповідними технічними і соціальними вимогами до забудовника".

Кущ згадав рейтинг Skyscraperpage, де Київ зайняв 8 місце серед міст із найвищими хмарочосами(це будівлі від 12 поверхів та 35 метрів). За кількістю населення столиця - невеликий мегаполіс. Тож, на думку експерта, урбаністичних причин для такої вистоної забудови не було. А генплан, впевнений Кущ, просто коректується під забудовників. 

Нагадаємо, нещодавно Київрада проголосувала за скандальні поправки до бюджету. Відповідне рішення підтримали 61 депутат. Це рівно половина +1. Документ, за який проголосували народні обранці, не узгоджували з бюджетною комісією.

Вийти в ефір