Останні новини

"Припинити обкрадати 530 тисяч чоловік": у Києві влаштують мітинг пенсіонери збройних сил та правоохоронних органів

15 жовтня у Києві відбудеться акція пенсіонерів силових структур. Вони вимагатимуть від влади справедливого нарахування пенсій. Мітинг розпочнеться під Будинком офіцерів.

Про це повідомили в Міжнародному благодійному фонді інвалідів війни в Афганістані та інших локальних конфліктів "За справедливість".

О 10:00 15-го жовтня у Києві, біля Будинку офіцерів (вул. Грушевського, 30), розпочнеться мітинг пенсіонерів силових відомств України. Ветерани-силовики вимагатимуть якнайшвидшої зустрічі своєї робочої групи з Президентом України стосовно правильного нарахування та виплати пенсій пенсіонерам усіх силових структур України. Учасники мітингу вважають дії уряду та Пенсійного фонду протиправними, а також звинувачують їх у бездіяльності.

Основні вимоги ветеранів силових структур:

1.    Особиста зустріч членів робочої групи з Президентом України. (У зв'язку з COVID-19 - в онлайн-режимі). 

2.   У місячний термін Глава держави має подати до Парламенту тексти законопроектів, наданих мітингувальниками 8 липня 2020 р., які припиняють пограбування 532 тис. пенсіонерів ЗСУ та правоохоронних органів.  

3.   Закласти в Закон України "Про держбюджет України на 2021 рік" повернення пенсіонерам силових структур 40 млрд гривень, вкрадених у них. 

4.   За протизаконні дії та численні факти бездіяльності - звільнення з посади Міністра оборони України Тарана А.В. 

За даними фонду, більше 530 тисяч пенсіонерів силових відомств мають недонарахування та не виплату грошей в обсязі щорічної суми від 80-100 тисяч грн. Пенсіонери силових структур подали позови до різних судів про повернення їм законних коштів, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ. На судовому засіданні Великої колегії Верховного Суду України на запит до представників КМУ, ПФ, чому не виконуються вимоги Законів України, представники дали протиправну відповідь:

"Причина не виконання Законів України чиновниками обумовлена відсутністю законного бюджетного фінансування в розмірі близько 40 мільярдів гривень".

На думку пенсіонерів-силовиків, високопосадовці, навмисно порушуючи чинні Закони України, не закладають до держбюджету відповідні кошти. 

Згідно рішення, яке прийняла Верховна колегія ВСУ 24 червня 2020 року, уповноваженні органи зобов'язані виготовити для перерахунку пенсії нові Довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи та надати до теруправління ПФУ відповідні виготовленні нові Довідки, за період, починаючи з 5 березня 2019 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 р. № 2011-XII та з врахуванням положень Постанови КМУ "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 липня 2017 р. № 704-2017-п, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних надбавок, доплат, підвищеннь та премій, для проведення з 1 квітня 2019 р. перерахунку основного розміру пенсії силовика.

Нагадаємо, знаменитий кесон у парку "Наталка" готують до ремонту. Паспорт об'єкта свідчить, що відновлюватиме його компанія, яка належить власнику ресторанів та клуюів Києва Ігорю Тинному. Жителі Оболоні раді можливості оновлення кесону у можливий ресторан, проте бідкаються чи законна така забудова.

Вийти в ефір