Останні новини

"Пропоную 10, може 15% знижки, якщо борг погасять до кінця року", - кандидат у мери Києва Олександр Попов про тарифи на "комуналку"

Кандидат на посаду київського міського голови від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Попов заявив, що під час кризової ситуації, яка склалася за час пандемії, необхідно з квартплати звільнити 20% коштів, які складає "придворова" територія. Зокрема, він пропонує перекинути їх на міський бюджет. Для того, щоб виплатити 6 мільярдів гривень заборгованості за послуги, які вже використані киянами, - треба знизити вартість самих послуг, щоб жителі міста були платоспроможними.

Про це він сказав у прямому ефірі телеканалу "Kyiv Live".

"Це складне питання, до якого треба підходити системно. Перший момент - де і як привернути до комунального господарства увагу і інвестиційний ресурс. Мова йде про ту велику заборгованість - це 6 мільярдів гривень, які кияни винні за ті послуги, які вже використали. Я пропоную знизити вартість тих послуг, приблизно на 10-15%, якщо борг буде виплачена до 1 січня 2021 року. Для того, щоб зібрати такий ресурс і пройти успішно зиму. Ця скидка для тих, хто вчасно платить, має бути для всіх і потім, щоб ми не нарощували заборгованість. Плата за квартиру складається із 20% послуг, які відносяться до "придворової" території. У період, коли є кризова ситуація і у людей немає чим платити, я б цю суму взяв би на міський бюджет. Таким чином на 20% зменшив би квартплату. Що стосується тепла і гарячої води - у майбутньому Києву треба через свою систему комунального підприємства забезпечити власну генерацію енергії і тепла. За рахунок можливості купувати газ у вітчизняного виробництва по цінам, за якими він добувається. За статистикою, це 130-140 доларів, але це в рази менше ніж сьогодні. Таким чином ми могли б контролювати літом і зимою однаковий тариф на воду та енергію. Протягом року цю проблему можна буде вирішити", - розповів Попов.

Він зазначив, що для того, щоб не було навантаження на міський бюджет треба використати ті гроші, які не раціонально використовуються. 

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/rTnYhSnqDbE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, кандидат на посаду київського міського голови від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Попов розповів про свої перші кроки на посаді міського голови. Зниження видатків та збільшення доходів - основні пріоритети міста.

Вийти в ефір