Останні новини

"Тарілка" на Либідській була б ідеальним концертним залом: архітектор поскаржився, що столична влада занедбала пам'ятки

Всесвітньовідома "літаюча тарілка" на Либідській може стати гарним концертним залом. Оновити треба лише технології. При цьому київська влада приділяє увагу непотрібним об’єктам, а архітектурні пам’ятки занепадають.

Таку думку висловив архітектор Георгій Духовичний, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України, у прямому ефірі.

“В нашому середовищі настільки різносторонньої людини немає, людини епохи відродження. Він і музикант, і виготовляє музичні інструменти, і літератор, і живописець. Це творча людина в усьому. І тому ми (спілка архітекторів, - ред.) зробимо все, щоб врятувати цю будівлю”, - розповів Духовичний про автора "тарілки".

За його словами міська влада зарано тішиться, що вже все зробила. Списки булівель 60-70-х років ніхто не виносив. Архітектурні пам’ятки фактично залишаються не захищені. Кожного тижня стає відомо, що чергова пам’ятка доведена до повного зубожіння і руйнування. 

"Будь-які програми з навчання і перенавчання людей, на нові професії. Під час пандемії це актуально як ніколи. Це те, що могло би бути в висотній частині комплексу. Те, що знаходиться в "тарілці” - там майже ідеальний концертний зал, який можна використовувати. У нас обмаль концертних залів. Її було сформовано саме за законами проектування музикальних інструментів. Переоснащення на нові технології може відкрити великі можливості", - припустив архітектор щодо практичного використання будівлі.

За словами співголови спілки архітекторів, міська влада Києва недоцільно використовує кошти. Гроші виділяють на непотрібні об’єкти, у той час, як пам’ятки занепадають і руйнуються.

"Коли наша міська влада так легко осилила нікому не потрібний місто, нікому не  флагшток та нікому не потрібну велодоріжку, то марну вартість в 1 мільярд  вона може знайти, коли захоче", - обурився архітектор. 

Нагадаємо, учасники проекту Save Kyiv Modernism показали новий план реконструкції однієї з найяскравіших пам’яток київського модернізму - “Літаючої тарілки”. У планах - повна ліквідація наружної реклами та ремонт всередині.

Вийти в ефір