Останні новини

"У столиці досі немає реєстру історичних пам'яток, паспортів і охоронних договорів", - Микола Томенко про збереження старої архітектури

Чинне законодавство України передбачає, що кожне місто, не лише Київ, має мати 3 документи: Генлан, територіальне зонування, план детальної забудови. Наразі у столиці досі немає реєстру історичних пам'яток, паспортів і охоронних договорів. 

Про це у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live заявив кандидат на посаду мера Києва Микола Томенко.

"Коли ми зробили Генплан, відбувається територіальне зонування. тоді ми визначаємо, де історична частина Києва. Потім йде план детальної забудови. Я є співавтором постанови про мораторій історичної частини Києва, але Черновецький сказав тоді, що постава не обов'язкова. В Історичній частині Києва впринципі будівництво неможливе. І не треба там мораторію. Ось, Кличко зібрався біля Софії Київської і каже, "було 29 поверхів, ми його вмовили на 23". Це брєд. Взагалі хмарочосами не може історична частина забудовуватися", - розповів політик.

Він наголосив, що досі у Києві немає реєстру історичних пам'яток, паспортів і охоронних договорів. 

"Є паспорт, тоді підписується охоронний договір. Наприклад, ви взяли в оренду, договору ви не підписали, бо немає паспорту. Це означає, що, якщо хтось спалив його, ви не несете ніякої відповідальності. Якби паспорт і ж договір був - ви б мали компенсувати місту", - сказав Томенко.

Томенко зазначив, що замість паспорту на будинках є просто вивіска та витяг із реєстру "радянських часів".

"В теорії це пам'ятка, а по документах - ні. Забудовники цим користуються. Ми маємо прийняти рішення. Є унікальні пам'ятки, які ми реставруємо та зберігаємо. Є такі пам'ятки, де ми можемо дозволити не збільшувати поверховість, але зробити там готель. Для збереження історичної спадщини фактично не зроблено жодного кроку. А треба його робити", - розповів кандидат у мери Києва.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/KhhAb9QTsKc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, політик Микола Томенко заявив, що у 2020 році на заміну підземних комунікацій використали 441 мільйони гривень. Житлово-комунальне господарство столиці "врятує" ремонт підземного Києва. 

Вийти в ефір