Останні новини

"Ви виграли тендер і вивозите сміття, а ми не контролюємо, куди": Микола Томенко про "брудну" проблему Києва

Проблема брудного Києва - ключове питання для жителів міста. Компанії мусять нести відповідальність, якщо вони не довозять сміття до переробки, а покидають на узбіччях. Таку ж відповідальність мають нести й громадяни.

Про такі заходи для очищення Києва розповів у прямому ефірі Kyiv Live кандидат на посаду мера від партії "Рідний край" Микола Томенко.

На думку кандидата, найбільша проблема містян - це побутове сміття. Якщо з листям можна боротися, то перевчити киян позбуватися непотребу - важко.

"Побутове сміття - це ключова проблема. Це і відповідне законодавство, залучення інвесторів, щоб ми нарешті побудували інфраструктуру, куди можна відвозити. Або це самі підприємства переробляють, або переробляємо на заводах", - зауважив Томенко.

Томенко впевнений, що киян потрібно переконувати і перевчати, бо це ціла система: складувати окремо органіку, скло та пластик. А від цього залежатиме й відповідна інфраструктура.

"По всьому місту ми помножимо на три систему збору сміття, потім контролюємо, як воно вивозиться. Це жорстка відповідальність. Сьогодні по законодавству ви виграли тендер і вивозите сміття, а ми не контролюємо, куди", - зазначив Томенко.

Через це навколо Києва у лісосмугах купа мотлоху, впевнений кандидат. Тож влада має тримати руку на пульсі увесь процес: від забору сміття до доставки його на переробний завод чи полігон.

"Звичайно, має бути відповідальність простих громадян, що, наприклад, вивозять будматеріал під Київ. Штрафи потрібно збільшувати. Сьогодні, ми одна з найпотужніших країн сміття", - резюмував Томенко.

На підтвердження своїх слів він повідомив, що наразі в Україні налічується більше 30 тисяч незаконних сміттєзвалищ.

Нагадаємо, чинне законодавство України передбачає, що кожне місто, не лише Київ, має мати 3 документи: Генлан, територіальне зонування, план детальної забудови. Наразі у столиці досі немає реєстру історичних пам'яток, паспортів і охоронних договорів. 

Вийти в ефір