Останні новини

"Вхід до Нарнії": під час реставрації Національного художнього музею знайшли потаємні двері

Під час відновлення фасаду столичного Національного художнього музею віднайшли двері, які колись були ще одним входом в будівлю. Поки що реставраторам вдалось лише частково розчистити замурований вхід. 

Про це повідомляє пресслужба Національного художнього музею в Instagram

У NAMU відкрився новий «портал»! Ні ми не жартуємо! Під час реставраційних робіт фасаду під шаром пошкодженого тиньку реставраторам «відкрились» двері, які раніше були ще одним входом до музею. Колись їх вирішили не демонтувати, а просто закрити дранкою і залити цементом”, - йдеться в повідомлення.

 Керівництво планує використовувати ці двері як запасний вхід:

 “Ми обов’язково відновимо ці двері. Сподіваємось, настане час і для генеральної реконструкції музею, його розширення. Тоді ці двері будуть виконувати функцію ще одного, запасного входу до музею. Будемо мати ще один вхід, не втручаючись у конструкцію музею та не змінюючи структури парадного входу”, – прокоментувала Юлія Литвинець, генеральна директорка музею.

5f898e3a3034e.jpg

У Національному художньому музеї відремонтують аварійний фасад та скульптуру “Аполлон і музи” за 5,6 млн грн, які виділив уряд з резервного фонду. За словами міністра культури, фінансування музею можливе завдяки участі у проєкті “Велика реставрація”. 

Нагадаємо, горельєфне керамічне панно "Місто на семи горбах", яке демонтували з фоє київського готелю "Турист", неушкоджене і наразі знаходиться на складі. Його перенесуть до майбутнього музею керамічної лабораторії Ніни Федорової.


Вийти в ефір