Явка та порушення
Явка станом на 8:00
Явка станом на 8:00
0 %
Порушення станом на 8:30
Порушення станом на 8:30
8

Останні новини

Білорусь вручила українському послу ноту через бажання Зеленського прийняти в Україну тамтешніх "айтішників"

14 жовтня Міністерство закордонних справ Білорусі викликало посла України Ігоря Кизима через указ Президента Володимира Зеленського про спрощення переїзду в Україну ІТ-фахівців з Білорусі. У МЗС Білорусі зазначили, що цей правовий акт можна трактувати, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони.

Про це йдеться в заяві МЗС Білорусі.

"Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловлює заклопотаність прийняттям Указу Президента України "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь, який в порушення загальноприйнятих правових норм поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави", - йдеться в заяві.

У МЗС Білорусі зазначили, що "Зазначений правовий акт не можна трактувати по-іншому, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь".

"Прийняття вищезазначеної указу підриває довіру в двосторонніх відносинах" і йде врозріз з низкою двосторонніх угод, додали в білоруському зовнішньополітичному відомстві.

"У зв'язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов'язань у відносинах з Білоруссю. Щиро не бажаючи завдати шкоди дружнім зв'язкам з українським народом, білоруська сторона не має наміру переходити "червоні риси" у відносинах з Україною, але залишає за собою право на застосування, в разі виправданою необхідності, відповідних заходів щодо захисту національних інтересів відповідно до міжнародних нор", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, з серпня білоруські комп'ютерні спеціалісти відтепер зможуть емігрувати до України аби на нашій території продовжувати надавати IT-послуги своїм клієнтам. Умови переїзду досить прості й деякі фахівці вже ними скористувалися.

Вийти в ефір