Останні новини

День Захисника України: 10 фільмів, які варто подивитися на честь свята

Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначається День захисника. Від козацтва, Київської Русі та до наших часів вони є опорою і надією Вітчизни. Тож саме у це свято пропонуємо згадати п'ять українських стрічок про чоловіків та жінок, які захищають нашу країну, не даючи ворогу отримати перемогу.

image.jpg

Фото - Facebook

  • Черкаси (2020)

Сюжет цього фільму розповідає про події березня 2014-го року, коли український мінний тральщик "Черкаси" відмовився здаватися перед російськими військами на початку анексії Криму. Три тижні вони чинили опір ворогу, відмовляючись спускати державний прапор.

  • Кіборги (2017)

Фільм Ахтема Сеітаблаєва про оборону Донецького аеропорту. Вони - загін кіборгів, добровольці, які відстоювали до останнього рідну землю та віддавали власні життя. А їх образи були списані з реальних військових, які брали участь у тих жорстоких боях.

  • Іловайськ 2014. Батальйон "Донбас" (2019)

Цей фільм розповідає про реальну Іловайську трагедію, а вийшов він у її річницю. В центрі сюжету - командир штурмової групи "Донбас", який отримав серйозне поранення та ледве вижив в окупованому місті. І в цей час на нього почав полювання російський офіцер Рунко, який прагне помсти.

  • Добровольці Божої чоти (2015)

Документальна стрічка Леоніда Кантера та Івана Яснія про добровольців, які відправилися на війну на самому її початку. Режисери відзняли те, що відбувалося під час оборони Донецького аеропорту та боїв за Піски.

  • Атлантида (2019)

Події цього фільму розгортаються у Донбасі 2025-го року. Ця територія знову входить до складу України після перемоги над ворогом. Однак люди не можуть вже жити у невоєнному світі, а самі умови тут непригодні для уснування. Стрічка отримала звання "Найкращий фільм" на 11-му Одеському кінофестивалі, а також була представлена 76-му кінофестивалі у Венеції.

  • Невидимий батальйон (2017)

Це - документальний кіноальманах від режисерок Світлани Ліщинської, Аліни Горлової та Ірини Цілик. Тут показані шість історій жінок, які не мали бойових спеціальностей. Але всім їх довелося воювати на передовій.

  • Позивний "Бандерас" (2018)

В основу цього військового детективу лягли щоденники нацгвардійся Сергія Башкова та розповіді воїнів АТО. За сюжетом, восени 2014-го розвідники на чолі з Антоном Саєнком ("Бандерас") мали затримати російського диверсанта та підривника Ходока. 

  • Наші Котики (2020)

Чорна та неполіткоректна комедія розповідає про початок гарячої фази гібридної війни у 2014-му році. Декілька добровольців, які до цього мали різні професії, навіть не уявляють, що саме їм доведеться зіграти ключову роль у війні. 

  • Східняк (2019)

Головні герої - Борода та Режисер. Разом вони вирушають у штаб, де мають отримати необхідне забезпечення для свого підрозділу. А на шляху їх очікують нові знайомства, пригоди, халепи та блокпости.

  • Явних проявів немає (2017)

Ще одна документальна стрічка, яка висвітлює історію жінки-майора. Вона повернулася з зони бойових дій на Сході України, а тепер намагається боротися з власними ворогами - панічними атаками та ПТСР. І її шлях до повернення до нормального життя буде дуже непростим.

Раніше ми розповідали про те, що у Києві покажуть фільм про харківського військового "Самурая".

Вийти в ефір