Останні новини

Дотримуватися дистанції та швидко заповнити бюлетень: лікар-інфекціоніст дав поради, як поводитися на виборчій дільниці

25 жовтня українці підуть на виборчі дільниці аби зробити своє виважене політичне рішення. Проте коронавірусну інфекцію ніхто не відміняв, а у столиці щодня фіксують сумну статистику. Тож аби не захворіти, слід дотримуватися звичних карантинних приписів МОЗ і максимально швидко пройти процедуру голосування.

Про інші виборчі лайфхаки розповів у ефірі Kyiv Live лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук.

За словами спеціаліста, перш за все слід дотримуватися дистації. Це стосується того, що виборці швидше за все будуть стояти у чергах, аби не створювати натовпи на дільницях. Тож 2 метри відстані та теплий одяг - обов'язкові умови. Необхідними атрибутами вибору 2020 стануть рукавички та кулькові ручки, які варто принести з собою. А всередині "будки" слід максимально швидко зробити вибір та покинути приміщення.

"Ну і, звичайно, дотримуватися рекомендацій, які підвищують відпірність організму: приймати препарати з цинком, вітаміни. Одна таблетка - це є добова доза, беруться готові лікарські форми: капсула чи таблетка. Вітамін D можна приймати в залежності від ваги: якщо 60 кг - 2000 одиниць, якщо 100 кг- то 4-6", - додав Гайдук.

Цинк, за словами лікаря, завжди використовувася як засіб підвищення імунітету, проте лише у мікродозах, буквально 12,5 мг.

На виборчих дільницях основне вважає інфекціоніст - це кількість людей, що одночасно перебуває в приміщенні. Саме це має контролювати спеціальна служба.

"Я не знаю, як виборчі дільниці з цим впораються, але кількість людей має бути обмежена. Є такі пристрої, що стерилізують повітря, якби їх вдалося позичити...Членів виборчих дільниць також треба захистити, бо вони там сидять постійно", - наголосив Гайдук.

Прокоментував лікар і резонансну історію з коронавірусною лабораторією у торгівельному центрі.

"Люди, які йдуть обстежуватися, це швидше за все або хворі, або ті. що контактували з хворим. Тому зводити їх в одне приміщення зі здоровими - це не дуже раціонально. Має бути абсолютно окремий вхід до приміщення, де проводять обстеження. Я не підтримую такого", - заявив лікар.

Для відкриття навіть звичайної лабораторії потрібно відповідати усім санітарним нормам. Зокрема, до закладу має бути окремий вхід з вулиці.

Резюмував медик і свою позицію щодо поведінки на виборчій дільниці та загалом у період епідемії.

"Спасение утопаючих справа рук самих утопаючих. Треба самому контролювати свою поведінку. Якщо ліжок у лікарні менше, то ти можеш бути в коридорі, або на вулиці, бо тебе не буде, де лікувати. Самі себе підтримуйте в здоровій силі, і не потрібно буде ліжкомісце".

Сам Гайдук багато гуляє на свіжому повітрі, не заходить без маски в жодне закрите приміщення та приймає вітаміни.

"Я на ровері іжджу по Львову", - усміхнувся на кінець лікар.


Нагадаємо, Оперативний штаб не сидить склавши руки. У Києві у торговому центрі відкрилася медична лабораторія, що робить тести на коронавірус. При чому у будівлі поруч з продуктовими магазинами створюються черги людей, що чекають рещультати тесту на інфекційну хворобу. А за державними будівельними нормами медичні лабораторії не можуть функіонувати у приміщеннях громадського користування.

Вийти в ефір