Останні новини

Експерт розповів, чому настільки сильно зросла захворюваність на COVID-19 та чи буде в Україні жорсткий карантин

З моменту початку карантину у Києві звільнились від 20 до 25 відсотків медичних працівників. Люди, які фактично ризикуючи власним здоров’ям, рятують життя інших людей не отримують підтримки від держави та додаткової мотивації. Також по країні щодня стрімко зростає кількість захворюваних на коронавірус. 

Чому так відбувається розповів в ефірі телеканалу Kyiv Live Михайло Загрійчук, заступник міністра охорони здоров’я у 2019 році.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EKaQ6gQ3VbQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“Надбавки почали поступати лише зараз. Це все пов'язано з такою бюрократизацією бюджетного процесу. Для того щоб медик отримав надбавку у 200, 300, 500 гривень, повинні пройти дуже багато процедур, які навіть в срочному режимы займають час”, - пояснює експерт.

Загрійчук розповів, що безумовно, медики заслуговують на підвищення і умов праці і заробітних плат миттєво, але це неможливо через те, що це є бюрократизованим бюджетним сегментом.

Також з екс-заступником міністра охорони здоров’я обговорили стрімке зростання кількості захворюваних на COVID-19 у Києві.

“Давайте будемо відверті, вийдемо на вулицю подивимось, зайдемо в супермаркети і подивимось. Нам нема на кого нарікати, окрім як на себе. Я спілкувався з іноземцями. Вони, коли якимось чином сюди потрапляють, вони приходять у жах. Тому що в будь-якій іншій країні громадяни набагато більше свідомі, а ми вважаємо що нас це не стосується”, - говорить Загрійчук.

Також він пов’язує велику кількість випадків коронавірусної хвороби з великою кількістю та щільністю населення.

Що стосується повернення України до жорсткого карантину, чиновник говорить, що все можливо.

“Якщо захворюваність буде так стрімко зростати у влади не залишиться іншого вибору, як закривати і робити локдаун”, - підсумував він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України опублікував постанову, якою вніс зміни до критеріїв адаптивного карантину. Тепер карантин офіційно подовжений до кінця 2020 року. 

Вийти в ефір