Останні новини

Ескізи, живопис та відео з 2014 року: у Києві триває виставка особливого "стану берега" Криму

У центрі сучасного мистецтва "М17" триває виставка художника Віктора Сидоренка "Несвоєчасне". До неї увійшло близько 50 робіт – фотографії, ескізи, живопис, відео, які об’єднує тема пляжу. 

Про це повідомляє "Вечірній Київ".

Художник пригадує як щороку влітку їздив відпочивати в Крим.

"У кінці 1970-х – на початку 80-х почав робити ескізи з зображенням пляжу. Потім фотографічні замітки. І коли шукав нову тему, вирішив зробити панораму пляжу", - розповів Сидоренко.

Художник зазначає, що згодом ця ідея зникла на 10 років. Згадав у 2014 згадав, чому сприяли події в Криму.  Серія "Пляж і берег", над якою митець працював з 2004 по 2017 роки,  цитує назву тексту філософа Михайла Епштейна 1983 році. Він звернув увагу на особливий "стан берега". Пояснює, як люди відносяться до цієї території, яка відділяє землю від суші. Для когось це берег,  край, кордон, для інших - пляж і відпочинок.

Друга частина виставки -  нові роботи до серії Un-Timely, вони також зображують пляжний відпочинок. Але вже не в Криму, а в Одесі.

Screenshot_3.png

Фото: "Вечірній Київ"

Додамо, що Віктор Сидоренко – український митець, професор живопису, куратор, дійсний член і віцепрезидент Національної академії мистецтв України, директор і засновник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Працює у жанрах живопису, скульптури, фотографії, медіамистецтва. У 2003 році виставлявся від України на 50-й Венеційській бієнале із персональним проєктом "Жорна часу". У 2007 році, на 52-й Венеційській бієнале, разом з Олександром Соловйовим був співкуратором Українського павільйону; двічі (у 2011 та 2013) виступав комісаром павільйону.

Коли: до 18 жовтня

Де: Центру сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104

Вартість квитка: 100 грн., 70 грн для школярів, студентів та пенсіонерів

Нагадаємо, на стримінговому сервісі Netflix вийде нова комедія "Не дивись вгору" від оскароносного режисера та сценариста Адама МакКея. В ній зіграють голлівудські зірки першої величини.

Вийти в ефір