Останні новини

Хто відповість за ДТП із учнем автошколи: експерт розповів, як готують майбутніх водіїв

У четвер Березняках учень автошколи збив пішохода на переході. Поряд сидів автоінструктор, який не встиг вчасно відреагувати на ситуацію. Учень вже проходив останні практичні заняття і готувався до здачі іспитів.

Провина за ДТП тепер поляже на плечі інструктора, розказав у прямому ефірі його колега Ігор Герасименко.

Автоінструктор вважає, що таке могло статися з ким завгодно. Людський чинним — не виключення: відволікся, неадекватно відреагував, відмовили педалі, щось заважало побачити пішохода. Тому, за його словами, пішоходи також мають бути обережними, а перед тим як виходити на дорогу — упевнитись у своїй безпеці.

"Людина прийшла набратися досвіду, і інструктор повинен йому допомогти в цьому. Ніхто не застрахований в критичній ситуації повести себе неадекватно. Учень має право отримувати права. За все що відбувається на дорозі — відповідальність лежить на інструкторі", - розповів Герасименко.

За його словами, автошкола, яка потрапила у таку ситуацію, має гарну репутацію. Проте яка доля надалі чекає на заклад та інструктора — не знає.

"Покажіть мені водія, який не потрапляв у ДТП. Це професіонали, які працюють дуже довго на ринку", - зауважив інструктор.

Для досвідчених водіїв є курси контраварійного водіння, проте вони не підійдуть початківцям, бо для цього необхідний досвід. В автошколі навчають водінню у місті, де людина буде надалі їздити вже без інструктора, і тому уникнути виїзд на дороги з іншими учасниками руху не можливо.

"Автошкола працює в місті з додатковими педалями. Вона готує людину до виїзду на дорозі, щоб він їздив правильно. Контраварійна підготовка — це люди, які працюють тільки на майданчику, вони ставлять в критичні ситуації та вчать вмінню вийти з них. Але для того, щоб людина увійшла на цей рівень — йому треба досвід. Потрібно спочатку напрацювати досвід — покататися місяць, два, три", - розповів Герасименко.

Нагадаємо, брендована автівка, яка належить автошколі, із знаком "У" на даху знесла пішохода на тротуарі. Трапилось це 15 жовтня на київських Березняках.


Теги:
Вийти в ефір