Останні новини

Корупціонери, а потім Донбас: Зеленський озвучив друге питання зі свого списку

Президент Зеленський анонсував друге питання, на яке виборець зможе відповісти вже 25 жовтня. Тепер українців спитали про долю Донбасу.

Відеозвернення з'явилося на Facebook-сторінці президента.

Володимир Зеленський оголосив друге з п'яти обіцяних питань, що чекатимуть українців 25 жовтня на виборчих дільницях. 

"Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?", - так звучить друге питання, відповідь на яке президент сподівається отримати на місцевих виборах.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzelenskiy95%2Fvideos%2F2657938374456522%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Пізніше пресслужба Офісу президента пояснила, що означає вільна економічна зона на Донбасі. 

"Коли говоримо про Донбас, маємо враховувати, що станом на сьогодні у Донецькій і Луганській областях все ще є дві частини: підконтрольна державі та тимчасово окупована. Зрозуміло, що ми обов’язково повернемо Донецьк і Луганськ. Але пришвидшити цей процес, спростити реінтеграцію, відійти від традиційно пасивного очікування позитивного рішення можна лише за рахунок більш проактивної та ініціативної нашої позиції. Привабливої та перспективної насамперед для всього регіону. Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці", - повідомили у Зеленського.

Відзначається, що створення такої зони почнеться з підконтрольної території Донецькї ті Луганської областей. Для цього зроблять привабливі умови оподаткування, щоб інвестори хотіли там відкривати підприємства, будувати заводи. Після того, як регіонстане перспективним і привабливим фінансово, в Офісі президента сподіваються, що зможуть повернути окуповану частину Донбасу.

"Спочатку все відбуватиметься на підконтрольній Українській державі території. Ці райони наразі переживають значний негативний вплив від війни, що розгорнулася поруч. Регіон стає дедалі більш депресивним, що змушує людей залишати його та свої домівки. Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території. Прискорений економічний розвиток з нашого боку лінії розмежування на Донбасі може бути й наочним аргументом для абсолютно всіх мешканців тимчасово окупованої території обирати саме Україну", - додали у президента.

У регіон запрошуватимути інвесторів як вітчизняних, так і іноземних. Влада обіцяє вигідні умови оподаткування, проте не уточнюють, які саме.

"Залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили. І додатковим аргументом для світових держав допомагати Україні, захищаючи роботу своїх компаній на Донбасі. Спеціальний щонайлояльніший підхід до оподаткування, принципово найкомфортніші умови державного нагляду за бізнес-діяльністю – це може суттєво допомогти українському Донбасу. Спочатку вільному, а потім і звільненому", - повідомии в Офісі президента.

При цьому у Зеленського зазначають, що опитування не матиме юридичної сили. Однак запевняють, що у середовищі політиків не зможуть ігнорувати вибір народу.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський назвав перше питання, яке поставлять громадянам під час опитування 25 жовтня. В українців хочуть запитати, чи потрібне довічне ув’язнення за корупційні злочини. Глава держави завірив, що буде так, як вирішить народ.

Вийти в ефір