Останні новини

Купити онлайн все, крім сильнодіючих ліків: в Україні запрацювала онлайн-торгівля медикаментами

З 14 жовтня в Україні офіційно дозволили торгувати ліками через інтернет. Влада встановила певні обмеження: не можна онлайн продавати сильнодіючі препарати, або ті, що мають реалізовуватися лише при наявності ліцензії з обігу наркотичних речовин. Також лише оффлайн можна буде придбати ліки за рецептом, хіба що при наявності електронного.

Відповідні зміни до закону № 904-IX опублікували на сайті газет "Голос України" 13 жовтня.

Вони набирають чинності з наступного дня, а вводяться в дію через три місяці. За новими правилами українці зможуть придбати ліки онлайн, якщо компанія-роздрібний торговець має ліцензію на продаж лікарських засобів, внесений у Ліцензійному реєстрі з виробництва лікарських засобів (в умовах аптеки), оптової та роздрібної торгівлі, а також має бути внесений до відповідного Переліку суб'єктів господарювання.

Тобто з 14 жовтня можна купити онлайн та замовити доставку усіх ліків, окрім:

  • ліки, продаж яких здійснюється за рецептами лікарів;
  • сильнодіючі, отруйні, радіоактивні і імунобіологічні засоби;
  • ліки, продаж яких вимагає ліцензії з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Відповідальність за збереження якості ліків при доставці несе компанія-торговець. Адміністративну та кримінальну відповідальність несе також кур'єрська служба чи поштовий оператор. Онлайн-аптекам заборонено встановлювати мінімальний розмір замовлення.

Окрім того, сайт компанії має містити контактні дані, логотип із гіперпосиланням, що переводить споживача до  Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Користувач також може скористуватися послугами фармацевта та дізнатися вартість доставки.

Нагадаємо, станом на 12 жовтня в Україні зареєстровано 427 тисяч безробітних. Цей показник майже на 60% перевищує показник у цю ж дату минулого року. Експерт із соціальної політики Андрій Павловський вважає, що реальні цифри є значно більшими, оскільки багато людей не реєструють свій статус офіційно.

Вийти в ефір