Останні новини

Лесю Сердюку виповнилося б 80: що відомо про українського актора

14 жовтня виповнилося 80 років з дня народження відомого українського актора театру та кіно, народного артиста України Леся Сердюка. Він став утіленням образу "мужнього" українця, войовничо-гордовитого, відданого справі, Батьківщині і товариству.

Ким був Лесь Сердюк та чим прославився - читайте у матеріалі Kyiv Live.

Народився у Харкові, у знаній мистецькій родині. Мати – оперна співачка Анастасія Левицька, батько – видатний артист театру й кіно, учень Леся Курбаса. Саме на його честь він назвав свого сина; щоправда, в ті часи давати ім’я репресованого майстра було небезпечним, тому його довелося "замаскувати" іменем Олександр.

96562cb4b1b943fc85abc90701ffd566.jpg

Фото: ТСН

Розпочинав свій творчий шлях актор з театру юного глядача у Ризі, а потім почав працювати в Київському театрі російської драми ім. Л. Українки. Згодом актор полишає театр заради роботи на кіностудії ім. Довженка.

Першою значною роллю у кіно стала відома стрічка режисера Георгія Кохана "Хліб та сіль", де він блискуче зіграв українського селянина початку 20 століття Мар’яна Поляруша. Його герой був не лише вправним трудівником, але людиною, яка готова боротися за високі ідеали та свої права.

а3.jpg

Фото: скріншот із фільму

Але найяскравішою роллю для актора стане роль Данька у фільмі Івана Миколайчука "Вавилон ХХ". За цю драматично зіграну роль, Леся Сердюка відзначили нагородою Кінофестивалю у Карлових Варах, де він одержав нагороду за кращу чоловічу роль. Вже у часи незалежності, амплуа актора поповниться новими цікавими ролями героїчного амплуа. Зокрема, у 1993 році Лесь Сердюк знімався у "Гетьманських клейнодах" режисера Леоніди Осики, де серйозно піднімається питання українського державництва в роки великої руїни.

Багато хто з глядачів пам’ятає і яскраву роботу актора у телесеріалі “Роксолана” з Ольгою Сумською та Анатолієм Хостікоєвим. Лесь Сердюк майстерно втілює образ Касима-паші - мужнього та доблесного керівника війська Султана Сулейман.

Нагадаємо, 4 жовтня о 7 ранку помер доктор філологічних наук, професор Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Пономарів. Він лежав у лікарні з переломом у тяжкому стані. Через три дні йому мало виповнитися 85 років.

Вийти в ефір