Останні новини

Лікаря-хірурга у Києві судитимуть за бездіяльність, через яку померла дворічна дитина

У Києві лікаря-хірурга звинувачують у смерті дворічної дитини через професійну недбалість. Хлопчик потрапив до лікарні зі стороннім предметом у стравоході. Проте дитині не провели вчасно необхідну діагностику і не надали допомогу. В результаті бездіяльності лікаря дитина померла.

Про це повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.

"Встановлено, що у лютому 2020 року до дитячої лікарні поступив 2-річний хлопчик з діагнозом "стороннє тіло стравоходу, шлунково-кишкова кровотеча під питанням". Лікар-хірург, який перебував на чергуванні, в порушення вимог наказу щодо маршрутів госпіталізації, відповідно до якого діти до трьох років з підозрою на стороннє тіло шлунково-кишкового тракту, госпіталізуються до НДСЛ "Охматдит", госпіталізував хлопчика в загальну хірургію для спостереження та обстеження дитини, призначивши консультацію педіатра. Лише через 10 годин після надходження дитини до лікарні черговий лікар призначив проведення огляду слизової оболонки стравоходу (ФГДС), під час якої у дитини виникла гостра серцева недостатність із подальшим настанням смерті", - розповіли у прокуратурі.

Згідно з висновком експерта, між настанням смерті хлопчика та наявними дефектами у наданні йому медичної допомоги існує прямий причинно-наслідковий зв'язок у вигляді бездіяльності лікаря, а саме – не проведення певних досліджень при надходженні дитини до медичного закладу та упродовж його подальшого перебування у відділенні.

Наразі прокурором до Оболонського районного суду м. Києва скеровано клопотання про відсторонення лікаря-хірурга від посади.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, показники по захворюваності коронавірусом зростають чи не щодня. Це стає причиною для хвилювання влади за те, як вправлятимуться лікарні з напливом пацієнтів. Для цого у Києві заплановано розвернути "польовий шпиталь" для хворих на COVID-19 у Палаці Спорту. Там збираються прийняти 500 осіб, коли в лікарнях закінчаться місця.

Вийти в ефір