Останні новини

Мінкультури показали, що таке "Воля України або смерть": подробиці

В Центрі Києва відкрили тематичну виставку під назвою "Воля України або смерть", яка присвячена антибільшовицькому повстанському руху у 1919-1920 роках. Метою цієї виставки є вшанування захисників української Незалежності з різних поколінь, а також розповісти правдиву історію, адже за часів СРСР ці події або замовчувались, або навіть фальсифікувались.

Про це повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

Виставка знаходиться поруч із будівлею Головпоштамту на Майдані Незалежності, де розташовані виставкові конструкції Українського інституту національної пам’яті, подивитись її зможе кожен до січня 2021 року.

Експозиція складається із 15 банерів з історіями передумов та перебігу антибільшовицьких повстань, які розповідають про Медвинське повстання та створення Холодноярської селянської організації, 100-річчя яких відзначається цього року.

Презентували виставку міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

"Тоді вигадували багато різних міфів про отаманщину, бандитизм. Наше завдання — показати дійсний стан справ. Ця виставка показує, як реагували українці на новели комуністів, на примусову працю, націоналізацію підприємств і сільського господарства, на продовольчу диктатуру та усілякі вибрики комунізму, проти якого виступали повстанці — тут це розкривається", - наголосив Дробович.

Антибільшовицький повстанський рух у 1919-1920 роках охопив майже всю територію України і був направлений проти репресивної політики "воєнного комунізму" більшовиків. Цей рух переріс із хаотичних виступів селян до повноцінного руху, який боровся за Незалежність України.

Нагадаємо, 14 жовтня відзначають низку свят в Україні - День захисника України, День українського козацтва, День художника України та День створення Української Повстанської Армії. Віряни відзначають Покрови Пресвятої Богородиці.

Теги:
Вийти в ефір