Останні новини

На одній із станції метрополітену Києва відкрили унікальну виставку: подробиці

15 жовтня у вестибюлі станції "Театральна" було відкрито виставку "Абетка українського наїву". У експозиції представлені робити різних художників.

Про це зазначається у повідомленні пресслужби КП "Київський метрополітен".

У експозиції представлені роботи Марії Примаченко, Катерини Білокур, Дмитра Молдаванова та інших художників. Відвідувачі можуть не лише ознайомитися з матеріалами, а й «оживити» роботи з допомогою мобільного телефону.

"З культурними ініціативами ми продовжуємо реалізовувати пізнавальні проекти у метро. Хочемо, щоб наші пасажири знайомилися з іменами наших художників, яких знає весь світ та долучалися до цікавих подій під час своїх поїздок", - розповідає Наталія Макогон, заступниця начальника метрополітену.

121656993_2746805115566886_4076281623771339964_o.jpg

Фото: КП "Київський метрополітен"

Додамо, що зараз відбувається онлайн фестиваль наївного мистецтва Ukrainian modern naive art на платформі naive.in.ua. Команда проекту зібрала роботи понад 100 митців з усіх куточків України.

У рамках проекту буде презентовано віртуальний музей українського наїву. У ньому куратори представлять авторські виставки, присвячені сучасній і традиційній творчості митців-аматорів. А фондова частина Віртуального музею вперше об’єднає колекції наївного мистецтва Полтави, Переяслава, Бердичева, Києва, Коломиї та Дніпра.

Команда Фестивалю подорожувала містами, містечками й селами України, збираючи інформацію про наївне мистецтво. Тепер ці унікальні знахідки доступні для всіх охочих.

Більш як 30 онлайн-подій фестивальної програми: презентації художників та їхніх творів, екскурсії віртуальним музеєм від кураторів проекту, лекції від артфахівців та дослідників наїву, майстер-класи від наївних митців, дитячі квести музеєм, дискусії про аматорське мистецтво, покази фільмів і музичні вечірки. Конференція, на якій дослідники історії мистецтва та актуальних мистецьких практик, куратори та музейники, теоретики та практики дискутували про роль та місце аматорської творчості у сучасній культурі України. 

Нагадаємо, з 16 по 18 жовтня в столичному Довженко-центрі пройде фестиваль соціальної реклами Molodiya Festival' 20. Захід проходить щорічно у жовтні і у 2020 відбудеться дев'ятий раз.


Вийти в ефір