Останні новини

На заміну ліфта у Дніпровському районі, в якому ледь не загинули медики, потрібно півмільйона, яких немає

15 жовтня у Дніпровському районі Києва обірвався ліфт. Всередині якого їхала бригада швидкої, пенсіонерка та її десятирічна онука. Вони пролетіли кілька поверхів, але залишилися живими, бо спрацювала відповідна система.

Про це повідомляє телеканал "Kyiv Live".

"Сталася подія, яка викликала резонанс у ЗМІ, але, на мою думку, вона цього не варта. Ліфт дійсно старий, будинок побудований 1977 року. Ліфти були введені в експлуатацію того ж року. На сьогоднішній день, вони не мінялися. Тобто, 37 років експлуатації, хоча згідно з законодавством, вони мають мінятися раз в 25 років. Для того, щоб поміняти ліфти - потрібні кошти. Наразі таких коштів немає. Сьогодні є програма співфінансування, яка працює у Києві і дозволяє за рахунок незначних коштів мешканців, тобто 95% платить місто і 5% - мешканці, можливо поміняти ліфти", - розповів директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва" Сергій Прогонюк.

Він додав, що цим ліфтом продовжують користуватися, але його необхідно міняти. Вартість такої заміни складе близько півтора мільйона гривень. Зазначається, щоб у під'їзді замінили ліфт - треба, щоб мешканці дали 75 тисяч гривень, тобто 3 тисячі з кожної квартири. У Києві 20 тисяч ліфтів, з яких 10 тисяч - в аварійному стані. На рік, за програмою фінансування, замінюють 100 ліфтів на рік.

Нагадаємо, Комунальне підприємство Київради провело ремонт громадського туалету, віддавши тендер на більш ніж 1 мільйон гривень фіктивній компанії. При проведенні тендеру вдруге, в ньому взяли участь лише дві компанії, серед яких був і майбутній переможець.

Вийти в ефір