Останні новини

Не дай раку шанс! Мамолог розповів, чому та які саме обстеження мають проходити жінки щороку

15 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Його метою є покращити обізнаність населення про хворобу. Лікарі запевняють - вчасне регулярне обстеження та профілактика здатні попередити розповсюджену недугу.

Kyiv Live зібрав інформацію про симптоми, профілактика раку грудей та поспілкувався з онкомамологом Андрієм Якобчуком.

Рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкозахворюваності та смертності серед жінок.

Симптомами онкологічного захворювання грудей є: вузлове утворення в грудях, ущільнення і потовщення соска, втягнення соска, біль у грудях (не пов'язані з менструальним циклом), почервоніння шкіри, деформація молочної залози (зміна розміру, фіксація до грудної стінки), щільні лімфовузли в пахових і надключичних областях, набряк і біль у руці.

При виявленні такого роду ознак необхідно обов’язково звернутися до гінеколога, хірурга або мамолога та пройти обстеження. Основним методом діагностики є мамографія, яка дозволяє виявити рак молочних залоз на ранній стадії навіть за відсутності симптомів.

Онкомамолог Андрій Якобчук закликав усіх жінок відповідально ставитись до свого здоров'я та обов’язково хоча б раз на рік проходити обстеження грудей.

“Якщо дівчина у віці до 35 років, ми розуміємо, що у неї по природу повинна бути більш щільна тканина молочної залози і краще інформацію дасть УЗД. Якщо ж пацієнтка після 40 років - її груди трансформується, щільної тканини стає менше, стає більше жирової тканини і краще вона проглядається за допомогою мамографічного дослідження”, - пояснив хірург.

У разі виявлення ущільнень пацієнтку можуть направити на магнітно-резонансну томографію з контрастом, щоб розставити всі крапки над “і”.

“Я не буду розповідати якісь пафосні речі, я просто назву дві цифри. 14 тисяч - саме близько 14 тисяч жінок в Україні щорічно чують діагноз рак грудей. Друга цифра 45 - це та кількість жінок, які щодня чують діагноз рак грудей. Не дайте раку шанс і не увійдіть в ці 45 осіб”, - закликає лікар.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OgII6X5_-f4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, За останні пів століття у світі зросла статистика із захворювання на рак молочної залози. Лікарі пов’язують це із урбанізацією жінок, а саме малорухомий спосіб життя, стреси, погане харчування та пізня вагітність. Рання діагностика захворювання у багато разів збільшує шанси на одужанняВийти в ефір
30.10