Останні новини

Не грати весілля, бо шлюб буде нещасливим: свята, прикмети та що не можна робити 17 жовтня

17 жовтня православні вшановують пам'ять Єрофея (Ієрофея), який є першим Афінським єпископом і учнем апостола Павла. Єрофей - член ради старійшин Ареопагу. Його обернув в християнство апостол Павло. Після цього він став першим Афінським єпископом. У світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, День Стрейт-едж або Edge Day, Міжнародний день кредитних спілок.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів

Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів (International Day for the Eradication of Poverty) нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв крайньої убогості, насильства і голоду.

Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на Пам’ятному камені, який був відкритий в той день.

День Стрейт-едж або Edge Day

Щорічне свято людей, які дотримуються способу життя Straight edge’рів. Вони висловлюють принциповий протест проти наркотичних речовин, алкоголю, куріння, випадкових статевих зв’язків, а також будь-яких проявів фашизму. Свято стало відзначатися з 1999 року і вперше проводилося як Edge Fest в Бостоні, штат Массачусетс, США.

Міжнародний день кредитних спілок

Це професійне свято відзначають щороку в третій четвер жовтня. Вперше його відсвяткували в 1948 році. З цього часу в честь дня проводять благодійні акції, ярмарки, конкурси, дні відкритих дверей, тематичні телепередачі і кожен рік тема різна.

Єрофєєв день

В цей день відзначається пам'ять священномученика Ієрофея, який жив в Афінах у 1 столітті. Наші предки вірили, що в цей день лісовики бродять по лісах, сміються і голосно кричать. Але тільки почують перших півнів, відразу провалюються під землю до весни. Тому намагалися в ліс не ходити.

Іменини:

Тихон, Дмитро, Яків, Павло, Володимир, Василь, Петро, Микола, Степан, Михайло, Вероніка .

Народні прикмети на 17 жовтня:

Вважається, що цього дня лісовики дурять: ламають дерева, ганяють звірів, тиняються і кричать, плещуть у долоні і регочуть, аж до ранку, після співу перших півнів провалюються крізь землю, щоб з’явитися до весни з-під землі.

  • З Єрофея і зима шубу одягає.
  • З Єрофея холоду сильнішає.
  • На Єрофєєв день один “єрофєїч” душу гріє.

Що не можна робити 17 жовтня:

  • Не можна ходити в ліс на Єрофея - за прикметами, можна постраждати від нечистої сили
  • Не варто в цей день весілля грати - прикмета, що шлюб буде нещасливим.

Нагадаємо, українська співачка Оля Полякова стала гостею "Ток Шоу №1" на телеканалі "Україна 24". Там під час прямого ефіру вона поспілкувалася з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим про її нещодавний концерт у Харкові. Але між ними виникла перепалка.


Вийти в ефір