Явка та порушення
Явка станом на 8:00
Явка станом на 8:00
0 %
Порушення станом на 8:30
Порушення станом на 8:30
8

Останні новини

Панно "Місто на семи горбах" із готелю "Турист" не знищили: його перенесуть до майбутнього музею

Горельєфне керамічне панно "Місто на семи горбах", яке демонтували з фоє київського готелю "Турист", неушкоджене і наразі знаходиться на складі. Його перенесуть до майбутнього музею керамічної лабораторії Ніни Федорової.

Про це повідомила мистецтвознавиця Євгенія Моляр.

За її словами, панно музеєфікують та перенесуть до майбутнього музею керамічної лабораторії Ніни Федорової, який планується відкрити на території заповідника "Софія Київська".

Screenshot_1.png

Фото: Євгенія Моляр

Згодом композиція виставлятиметься в цій експозиції.

Повідомляється, що там й досі збереглося приміщення лабораторії, в якому майже півстоліття творилося видатне монументальне мистецтво.

Нагадаємо, що 8 жовтня у фоє готелю "Турист" демонтували горельєфне керамічне панно "Місто на семи горбах", створене 1986 року Галиною Севрук.  Активісти гадаkb над тим, чи було це узгоджено з мерією міста. Директор готелю Віталій Драган запевнив, що панно зняли "спеціалісти у данній сфері", і що усі фрагменти збережені "на 100%". Водночас він заявив, що керівництво готелю шукає "спадкоємця даного шедевру".

Панно почали створювати 1980 року, а монтувати у фоє готелю "Турист" – вже 1986-го. Монтаж був дуже складним, деталі переставляли по кілька разів. Це була остання монументальна робота художниці. На панно зображені княгиня Ольга та князь Ярослав з донькою Анною – королевою Франції, птах Сирин та герої стародавньої історії Києва.


Вийти в ефір