Останні новини

Перша медична допомога та навички захисту: у ЗСУ розповіли, за яких умов скасують строкову службу

У Збройних силах України планують створити систему, яка змінить обов'язковий призов. Для цього слід підготувати кадри та знайти фінансування. Ключовим елементом нововведень стане можливість кожного громадянина надати першу медчну допомогу, опанувати стрільбу та інженерні навички.

Про це головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак розповів 14 жовтня в ефірі "Ранок з Україною".

За словами Хомчака, у влади є плани в майбутньому відмовитися від призову, але для цього громадян потрібно навчити захищатися та надавати першу медичну потребу

"Це може бути тільки тоді, коли в нас буде система підготовки резерву. Якщо ми створимо таку систему роботи, щоб кожен біля свого дому був мінімально готовий захистити його", - зауважив Хомчак.

Створення такої системи займе не один рік. Зокрема треба буде зайнятися фінансуванням та підготовкою кадрів від цивільних громадян до вищого керівництва державою.

Саме за таких умов можна говорити про відмову від строкової служби, бо у ній фактично не буде потреби, вважає генерал-полковник.

Кого призивають зараз?

Призивають чоловіків від 18 років до 27 років, яких медкомісія визнає придатними до військової служби, а вони не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії. Так, не призивають студентів. Цьогоріч весняний призов відбувався із вересня по липень через епідемію коронавірусу. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FGeneralStaff.ua%2Fvideos%2F331509391482175%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="306" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо, поліція Києва розпочала кримінальне провадження за антисемістські написи біля Офісу Президента України. Наразі правоохоронці встановлюють причетних осіб. Їм загрожує позбавлення волі на строк до трьох років.

Вийти в ефір