Останні новини

Під Офіс Президента прийшли родичі безвісти зниклих та полонених на Донбасі: що вони вимагають

15 жовтня декілька десятків рідних і близьких українських полонених і безвісти зниклих на Донбасі військових і цивільних прийшли під Офіс президента з акцією "Прийшов час бути почутими". Учасники акції повторили вимоги, озвучені на недавній акції "Нагадай про кожного".

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Серед основних вимог - ухвалення закону про полонених, який законодавчо б зафіксував правовий статус та закріпив необхідну соціальну допомогу.

Крім того, учасники акції виступають за ухвалення закону про воєнні злочини, що дозволив би українським судам виносити вироки воєнним злочинцям, згідно з нормами міжнародного права.

4bc4eb5b-1488-42ac-b068-e707d9598706_w1023_r1_s (1).jpg

Фото: Сергій Нужненко, Радіо Свобода

Також учасники закликають забезпечити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих безвісти і визначити відповідальну особу при Офісі президента з питань полонених і зниклих безвісти для покращення комунікації і координації між родинами полонених і зниклих безвісти, експолоненими та державними органами.

Зазначається, що через нетривалий час до учасників акції вийшов представник Офісу президента і запросив їх всередину для спілкування. Наразі результати зустрічі – невідомі.

Нагадаємо, 28 серпня близько двох сотень людей вийшли на акцію протесту "Час не лікує". Мета активістів - нагадати про російську агресію на Донбасі та бездіяльність української влади в розслідуванні трагедій Іловайського та Дебальцевського котлів.


Вийти в ефір