Останні новини

Політтехнолог розповів, хто може перемогти Кличка у другому турі виборів

У мера столиці Віталія Кличка дуже високий антирейтинг і це може стати причиною для його поразки у другому турі виборів навіть, якщо він з відривом лідируватиме у першому.

Про це у коментарі для УНН розповів політтехнолог Микола Спірідонов.

“Враховуючи його антирейтинг 50%, він може програти кому завгодно. Тому що десь 50% будуть голосувати не за когось, а проти Кличка", - пояснює експерт.

Спірідонов розповів, що не важливо хто вийде у другий тур - Верещук, Кучеренко чи ще хтось, усі вони матимуть шанси на перемогу.

“І хоч зараз Кличко залишається фаворитом гонки, про великий антирейтинг забувати не можна. Фактично, у другому турі ймовірність, що він переможе всього 50%”, - наголосив політтехнолог.

Нарушая все договоренности с Минздравом, мэры некоторых городов устраивают  массовые мероприятия, - эксперт - 112 Украина

Микола Спірідонов. Фото 112.ua

Антирейтинг мера мобілізує проти нього велику кількість киян, а тому ті, кому не подобається саме Кличко можуть у другому турі проголосувати не “за” його опонента, а саме “проти” Кличка.

Також напередодні виборів досить динамічно змінюється ситуація з підтримкою виборців того чи іншого кандидата

Ситуація змінюється, опоненти Кличка дуже потужно працюють. Наприклад Верещук потужно працює, Пальчевський, Притула — активний. Тому, відповідно, Кличко у своєму потенціалі стоїть на місці. На місці як плановий діючий голова, а його опоненти вони досить потужно працюють і починають його наздоганяти”, - розповів Спірідонов.

Також, за його словами, велику роль має впізнаваність кандидата. Наприклад, впізнаваність Ірини Верещук від “Слуги народу” ще в липні становила 40%, а зараз вже 70%. Також це нарощують й інші кандидати, які теж можуть стати загрозою для Кличка.

“І якщо рівень впізнаваності у двох кандидатів в другому турі буде однаковий, то якраз і зіграє роль антирейтинг Кличка. І деякі люди будуть голосувати просто проти нього. І з таким антирейтингом безпечного майбутнього немає”, — констатував експерт.

Нагадаємо, 25 жовтня українці вибиратимуть депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є), а також голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад. У ході виборчої кампанії зареєстровано 20 претендентів на крісло столичного очільника. Kyiv Live пропонує дізнатися все, що наразі відомо про вибори.

Вийти в ефір