Останні новини

Скільки в Україні реально безробітних та чому важко влаштуватися на роботу через Центр зайнятості - експерт

Станом на 12 жовтня в Україні зареєстровано 427 тисяч безробітних. Цей показник майже на 60% перевищує показник у цю ж дату минулого року. Експерт із соціальної політики Андрій Павловський вважає, що реальні цифри є значно більшими, оскільки багато людей не реєструють свій статус офіційно.

Чому так відбувається він розповів в ефірі телеканалу Kyiv Live.

Павловський зазначив, що варто звернути увагу, що ці цифри, які подає Центр зайнятості - це лише ті цифри які вони фіксують, а ще багато людей не звертались до нього або працюють на неповній зайнятості.

“Якщо ти йдеш в центр зайнятості і реєструєшся безробітним, деякі люди сприймають це як падіння на соціальне дно і це соромно визнати перед родиною, перед сусідами. Але коли гроші закінчуються, немає куди діватись. Більшість людей на початку намагаються самостійно поновитись на нову роботу”, - пояснив експерт.

Що стосується виплат від держави, то після встановлення на облік до Центра зайнятості, вона становить 70% від останньої офіційної заробітної плати, далі протягом року цей відсоток знижується до 0.

Також Павловський розповів, чому людям складно влаштуватися на роботу за рекомендаціями Центру. 

“Як правило робота, яку пропонують у центрі зайнятості не влаштовує людей. Чому? Бо більше 80% безробітних це люди з вищою освітою. А коли вам пропонують фізичну працю некваліфіковану, а ви є людина з вищою освітою, то вам ці пропозиції не підходять, вони вас принижують”, - пояснив експерт та додав, що як правило тим, хто стоїть на обліку пропонують роботи слюсарів, зварювальників тощо.

У разі запровадження локдауну, першими постраждає малий бізнес. Популярними ж будуть професії у службах доставки та онлайн-сегмент.

Нагадаємо, 2020 рік виявився складним, та після квітня 2021 року ми зможемо розслабитися. А до серпня наступного року повністю прийдемо до тями. Про це розповіла астролог Ефа Форіна.


Вийти в ефір