Останні новини

Стали відомі нові умови прийому до вищих навчальних закладів на 2021 рік

Міністерство освіти і науки України змінило правила прийому у вищі навчальні заклади. Вступна кампанія у 2021 році розпочнеться у липні.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки України.

Майже всі абітурієнти зможуть подавати електронні заяви на вступ. Уряд також хоче зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно — безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО і документ про повну загальну середню освіту.

Зміни для вступників на бюджет і на контракт

Міносвіти обмежило кількість заяв на навчання за контрактом до 30. Якщо абітурієнт вступив на бюджет, його заяви будуть тепер автоматично виключені з усіх інших конкурсних пропозицій, окрім випадків, коли вступник сам вирішить їх залишити, бо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою або більш ніж в одному університеті.

Вступ на магістратуру

Єдиний вступний іспит з іноземної мови до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей.

Для вступу у 2021 році можна використовувати результати ЄВІ 2020 та 2021 років, а результати єдиного фахового вступного випробування — лише 2021 року.

Вступ на медичні спеціальності

У 2021 вступникам на спеціальності "стоматологія", "медицина" та "педіатрія" для вступу необхідно мати щонайменше 150 балів із другого та третього ЗНО. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих вступників, чий конкурсний бал буде вище 175.

Обов’язковими для вступу на медичні спеціальності предметами ЗНО буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

ЗНО з української мови

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скласти ЗНО лише з української мови.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Нагадаємо, пробна сесія зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році в Україні пройде 10 квітня. Реєстрація на неї буде проходити з 5 по 19 січня.

Вийти в ефір