Явка та порушення
Явка станом на 8:00
Явка станом на 8:00
0 %
Порушення у день тиші
Порушення у день тиші
48

Останні новини

У Києві помер професор університету Шевченка Олександр Пономарів

14 жовтня о 7 ранку помер доктор філологічних наук, професор Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Пономарів. Він лежав у лікарні з переломом у тяжкому стані. Через три дні йому мало виповнитися 85 років.

Про це hromadske повідомив директор Інституту журналістики Володимир Різун.

Помер український філолог Олександр Пономарів

За словами Різуна, помер Пономарів 14 жовтня о 7 ранку. 

"У нього був перелом, він уже рік лежав у лікарні і був у не дуже гарному стані", - зазначив директор ІЖ.

У лікарні він лежав з червня. Дружина науковця повідомила ВВС Україна, що у нього був перелом хребця. 

Похорони Пономаріва відбудуться у суботу. Додаткова інформація має з'явитися на сайті навчального закладу, де він працював. 17 жовтня професу мало виповнитися 85 років.

Олександр Пономарів був українським мовознавецем, перекладачем, публіцистом, громадським діячем. Учений мав звання доктора філологічних наук (1991), професора кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академіка АН ВШ України (1998), заступника голови Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка. Автор понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови, її відродження та утвердження як державної, укладач і редактор навчальних посібників та словників різних типів. 

Родом з Таганрога, навчався на російському відділенні філології у Київському університеті. Самотужки опанував літературну українську мову.

 Багато зусиль Пономарів спрямовував на поширення й утвердження нового правопису української мови (праця в комісії з питань правопису, виступи в ЗМІ з роз'ясненням його засад, дискусії на телебаченні з опонентами нового правопису тощо). Окрім цього, Олександр Данилович підготував 10 кандидатів філологічних наук. Був членом Спілки письменників та журналістів України. Свого часу змінив прізвище Пономарьов на Пономарів і був визнаним популяризатором усього українського та відкидав ідею мовного поділу країни. А також вів блог на ВВС Україна.

Нагадаємо, у Києві помер академік Національної академії педагогічних наук України, член президії академії, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор Ярослав Олійник. Причина смерті - захворювання на коронавірус.

Вийти в ефір