Останні новини

У мережі показали, як виглядав Свято-Покровський жіночий монастир у Києві: цікаві факти та архівні фото

14 жовтня у мережі з'явилися архівні фото Свято-Покровського жіночого монастиря у Києві. Він заснований в 1889 році великою княгинею Олександрою Петрівною.

Про це повідомляє Facebook-сторінка "Клуб Коренного Киевланина".

У 1889 році паралізована та прикута до інвалідного візка, внаслідок нещасного випадку, велика княгиня Олександра Петрівна вирішила заснувати на Лук'янівці жіночий монастир і ряд благодійних закладів при ньому. За 50 000 карбованців у міста було викуплено дві суміжні земельні ділянки. Проекти церковних, житлових, лікарняних та господарчих будівель монастирського комплексу виконав архітектор В.М. Ніколаєв.

Фото: Facebook-сторінка Клуб Коренного Киевланина

За кошти великої княгині Олександри Петрівни та царської родини протягом приблизно 20 років на території монастиря було побудовано близько 30 будівель - церкви, церковно-приходська школа з гуртожитком, корпуси для сестер, золотошвейні та іконописні майстерні, готель. У тому числі були побудовані і лікувальні установи — безкоштовна лікарня з терапевтичним і хірургічним відділеннями, притулок для сліпих і немічних, амбулаторія, аптека з безкоштовним відпуском ліків.

Головним лікарем монастирської лікарні був призначений М. В. Соломка, який став головним помічником великої княгині Олександри Петрівни, активно оснащуючи лікарні монастиря сучасним обладнанням, досить сказати що перший рентгенівський апарат в Києві, та один з найперших у всій Російській імперії з'явився саме в монастирській лікарні.

Фото: Facebook-сторінка Клуб Коренного Киевланина

В кінці 19 ст. століття на кошти царської родини були побудовані нові корпуси терапевтичної лікарні та поліклініки, після чого кількість прийнятих хворих виросло до 500 чоловік в день. Велика княгиня Олександра Петрівна померла в монастирі 13 квітня 1900 року, але здійснення її планів продовжилося і після її смерті.

Фото: Facebook-сторінка Клуб Коренного Киевланина

Покровська церква і величний Миколаївський собор, ескізний проект якого був складений сином великої княгині Петром Миколайовичем, були побудовані В. М. Ніколаєвим у псевдо-російському стилі. Будівництво собору тривало 15 років. Лікарняні корпуси зазначеного Покровського монастиря були власністю Київського дворянського зібрання.

Фото: Facebook-сторінка Клуб Коренного Киевланина

У 1920-ті роки обитель було закрито, проте в 1941 році монастир знову відчинив двері своїх храмів і з тих пір вже не закривалася.

Нагадаємо, користувачі Facebook показали старовинні фото зоопарку в Києві і розповіли його історію. Перші тварини були подаровані зоопарку з приватних колекцій. У 1912 році міська влада виділила землю навпроти КПІ.


Вийти в ефір
30.10