Останні новини

У спортзалі з інтернами: як лікуватимуть хворих на COVID-19 у розпал епідемії в Києві

Показники по захворюваності коронавірусом зростають чи не щодня. Це стає причиною для хвилювання влади за те, як вправлятимуться лікарні з напливом пацієнтів. Для цого у Києві заплановано розвернути "польовий шпиталь" для хворих на COVID-19 у Палаці Спорту. Там збираються прийняти 500 осіб, коли в лікарнях закінчаться місця.

Народний депутат і голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький пояснив, чому приймати хворих збираються саме в спортивній установі. За його словами, в них можна в найкоротші терміни розгорнути систему подачі кисню для великої кількості хворих. Мовляв, в санаторіях, де приміщення поділені на кімнати зі своєю інфраструктурою, на це знадобиться місяць. А в спортивному залі — всього три дні, передає "Сьогодні".

До того ж будівля знаходиться поруч зі стадіоном "Олімпійський". Він оснащений резервними електричними підстанціями й може подати харчування для Палацу спорту.

До роботи в таких госпіталях будуть залучати не тільки лікарів, а й інтернів.

"Протоколи МОЗ розроблені для лікування COVID-19 - дуже досконалі. Лікар, який закінчив медичний університет, по протоколах може надавати допомогу", - зазначає Михайло Радуцький.

Європейці польові госпіталі облаштовували не раз. Так, в іспанському Мадриді торговий центр двічі перетворювали в лікарню. А британці облаштовували госпіталь в виставковому центрі. В Україні такі госпіталі можуть з'явитися не тільки в столиці. А ще в Одесі, Харкові та Маріуполі.

"Нічого панікувати. Але водночас, у зв'язку з тим, що ситуація досить напружена — вона потребує таких скоординованих дій", - заявляє Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України.

На боротьбу з пандемією уряд виділив додатково 572 мільйонів гривень. Кошти мають піти на підведення кисню до койкомісця і підвищення заробітної плати медикам: 3,5 тисячі гривень для лікаря, 2,5 тисячі гривень для медсестри й 1250 гривень для молодшого медичного персоналу.

Зараз додаткові місця для лікування хворих COVID-19 облаштовують в технічних приміщеннях і коридорах лікарень. У МОЗ кажуть, якщо цього буде недостатньо, готові за два-три дні розгорнути польові госпіталі.

А тим часом в Луцьку медики протестують проти рішення чиновників, які вирішили влаштувати інфекційне відділення прямо в пологовому будинку.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України направив на розгляд до Верховної Ради законопроекти, які введуть відповідальність за неправильне носіння масок і для простих українців, і для підприємств. Якщо у транспорті або громадському місці стягнути маску на підборіддя, доведеться сплатити штраф 170 грн.

Вийти в ефір