Останні новини

Варто берегтися від хвороб, бо переростуть у хронічні: свята, прикмети та що не можна робити 16 жовтня

16 жовтня, Також в цей день святкується Всесвітній день здoрoвoгo харчування, Всесвітній день анестезіолога, Всесвітній день продовольства, День Шефа. Православні вшановують пам’ять священномученика Діонісія Ареопагіта.

Діонісія Ареопагіта

Преподобний Діонісій, затворник Печерський, на прізвисько Щепа, мав сан пресвітера. У 1463 році під час пасхальної утрені Діонісій обходив з кадінням мощі святих угодників в Антонієвої печери.

Коли преподобний вигукнув: “Святі отці і братіє! Христос воскрес!”, як грім, пролунала відповідь від святих мощей: “Воістину воскрес!” З того дня преподобний Діонісій пішов у затвор і після багатьох праць відійшов до Господа.

Всесвітній день анестезіолога

У цей день 16 жовтня 1846 року, зубний лікар Мортон, провів операцію під ефірним наркозом. Це відбулось у Массачусетському загальному госпіталі, клінічній базі Гарвардської медичної школи. Насамперед анестезіологія поширилася на хворих, які отримували різні оперативні втручання (хірургія і її відгалуження).

Всесвітня федерація анестезіологічних спілок разом з більш як більш як 134 спілками, що представляють анестезіологів більш як 150 країн, святкує цей день щорічно. За даними WFSA у 70 країнах кількість анестезіологів менша ніж 5 на 100 000 населення. Відповідно для досягнення цієї мінімально необхідної густини загалом по світу на даний час необхідно більше 136 000 лікарів-анестезіологів.

Всесвітній день здорового харчування

Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Давня мудрість говорить: "Ми є те, що ми їмо". Мета Всесвітнього дня здорового харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві. Відзначається "Всесвітній день здорового харчування" (World Healthy Food Day) щорічно 16 жовтня.

День Шефа (День Босса)

У 1958 році Патриція Хароскі (Patricia Haroski), що працювала секретарем в компанії State Farm Insurance Company, запропонувала нове свято – День Шефа (National Boss Day). У 1962 році це свято було офіційно затверджено губернатором штату Іллінойс Отто Карнером.

День алерголога та імунолога

Професійне свято лікарів алергологів-імунологів – "День алерголога" відзначається щорічно 16 жовтня. У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя.

Іменини:

Денис, Іван, Павло, Петро, Феодосія, Ядвіга. 

Народні прикмети:

  • Низькі темні хмари віщують холод, а можливо, і снігопад.
  • Галки збираються зграями і кричать — буде ясна погода.
  • Горобці перелітають зграйками з місця на місце — перед негодою.
  • Якщо миші риють нори на південну сторону — зима буде холодною.
  • На Діонісія зазвичай чекали першого морозу. Якщо цей день видався теплим, то раніше Артем’єва дня (2 листопада) мороз не вдарить.
  • Якщо в зайцях багато жиру, зима буде довга й студена.

Що не можна робити 16 жовтня

У цей день радять берегтися від зурочення, побоюватися шабашу нечистої сили. З цього дня ходять по землі осінні лихоманки, хитаються по білому світу, страждають самі і людей мучать. Варто берегтися від хвороб, інакше вони можуть перерости в хронічні. Проти зурочення і будь-якого іншого наговору наші предки використовували цибулю, часник, редьку і сіль.

Нагадаємо, 15 жовтня біля Дніпровської набережної самокатист зафільмував цікавий випадок. Чорний BMW їхав по тротуару, аби об'їхати затор.

Вийти в ефір