Останні новини

Від "тридцятирічної війни" до сьогодення: на Андріївському узвозі відсвяткують День краватки

У неділю, 18 жовтня, на Андріївському узвозі в Києві відбудеться святкування Дня краватки. Це - національне свято Хорватії, яке відзначається по всьому світу, а цього разу і в Україні.

Про це повідомила прес-служба Департаменту культури КМДА.

На Андріївському узвозі у Києві відзначать хорватське свято

Фото - соцмережі

Саму краватку спочатку називали хустиною на шиї. Саме так впізнавали солдатів Хорватії - батьківщини цієї модної деталі. Ці солдати воювали під французьким прапором від час Тридцятирічної війни, а саму хустину їм зав'язували дружини та наречені на знак взаємної вірності. А от сама назва "краватка" пішла з французької ознаки стилю "à la croate", що в перекладі означає "на харватський манер". З часом її вигляд змінювався, а тепер хорвати продовжують популяризувати свій аксесуар. 

Святкування в Києві відбудеться вздовж пішохідної зони Андріївського узвозу, 19 (сквер біля музею-майстерні Івана Кавалерідзе). Саме там є металева огорожа, яку люди будуть прикрашати краватками - власними або паперовими (їх роздадуть перехожим).

Також на початку пішохідної зони планують встановити плакати, на яких буде розміщена інформація про краватки і Хорватію. Окрім того, модну прикрасу повісять на пам'ятники Тарасу Шевченку та Ярославу Мудрому.

Сама святкова подія буде супроводжуватися автохтонною хорватською музикою. Прив'язані краватки лишаться висіти на металевій огорожі протягом тижня.

Коли: 18 жовтня з 11:00 до 16:00.

Де: Андріївський узвіз, 19.

Вхід вільний.

Раніше ми повідомляли. що в Києві відкриється виставка "Out of Scope" з роботами Ройтбурда, Чичкана та Скугарєвої.

Вийти в ефір