Останні новини

Відставка голови Держкіно та скасування результатів пітчингу: українські кінематографісти звернулись до Шмигаля з відкритим листом

Українські кінематографісти обурені способом ухвалення Радою з державної підтримки кінематографії рішення щодо затвердження переможців 14 конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно. Тож, вони написали відкритого листа прем'єр-міністру України Денису Шмигалю.

За їх словами уже понад рік триває саботаж Міністерством культури та інформаційної політики проведення конкурсу на зайняття вакантної посади у Раді. У жовтні минулого року Рада безпідставно скасувала результат 11 конкурсного відбору кінопроектів. Через це чимало переможців конкурсу були позбавлені можливості реалізувати свої проєкти. Серед цих проєктів були і фільми, які створюються спільно з країнами ЄС. Це вдарило по міжнародному іміджу України як надійного партнера, а компанії-виробники зазнали збитків.

Під виглядом боротьби з коронавірусом було скорочено фінансування галузі. Набули системного характеру публічні спроби дискредитації українського кінематографічного доробку останніх десяти років, які, без сумніву, були періодом відродження національного кіно. На жаль, таку риторику протягом останнього року можна було чути і від представників влади. Все частіше у наративі чиновників відбувається підміна понять “кіно” і “телебачення”, - йдеться у листі. 

Підписанти заявляють, що на членів експертних комісій та членів Ради відбувається постійний тиск через телесюжети на телеканалі “1+1”, а перед ухваленням Радою рішення на її членів, ймовірно, чинився тиск, в тому числі з боку посадових осіб керівного складу Міністерства культури та інформаційної політики, а також Державного агентства з питань кіно.

Нагадаємо,центрі сучасного мистецтва "М17" триває виставка художника Віктора Сидоренка "Несвоєчасне". До неї увійшло близько 50 робіт – фотографії, ескізи, живопис, відео, які об’єднує тема пляжу. 

Вийти в ефір