Останні новини

Все ще попереду: епідеміолог розповів, чого чекати від COVID-19 та як уберегтися

Сезон ГРВІ тільки розпочався, а зростання статистики захворювання Covid-19 досить прогнозоване. Цей період сезонних простуд виявиться найскладнішим серед усіх саме через коронавірус. Проте не дивлячись на очікуваний великий приріст, звертатимуться до лікарів не більше 20% хворих, оскільки у інших хвороба протікатиме безсимптомно.

Лікар-епідеміолог Андрій Александрін у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live розповів, як себе захистити та чому варто дотримуватись правил безпеки.

"Ми відзначаємо прогнозоване зростання шляхом того, що діти пішли в школу. Діти не є групою ризику, але при цьому, особливо діти старше 10 років, поширюють віруси на такому ж рівні, як і дорослі. У більшості випадків дитяче населення переносить ковід в безсимптомній чи легкій формі, вони практично не помічають, що хворіють. Ми повинні розуміти, що знаходимося на самому початку шляху. І цей сезон ГРВІ, який відбувається з вересня по травень, буде найскладніший”, - розповів лікар.

Епідеміолог відзначає, що Covid-19 не є медичною, а є соціальною проблемою. І вирішувати проблему у країні треба мультимодальним підходом. 

"Потрібно розуміти, що з усього населення, яке зустрінеться зі збудником Covid-19, тільки 20% потребуватимуть надання медичної допомоги, а 80% - будуть переносити в легкій або безсимптомною формою", - розказав Александрін, спираючись на відповідні дослідження в китайському місті Вухань.

На думку лікаря, звітувати щодо ситуації в країні повинні робити не тільки МОЗ, а й МВС, Мінекономіки і Мінсоцполітики. Лікар зазначив, що з ковідного фонду виділили велику суму на МВС, а поліцейські отримують доплату, проте самі не дотримуються правил безпеки і не контролюють, що мали б робити, виконання епідемічних вимог у суспільстві.

Лукар відзначає, що дуже важливо носити маски, особливо в закритих приміщеннях. Це потрібно доносити до населення та контролювати. 

"Маски на вулиці носити не потрібно, тому що ризик інфікування на вулиці мінімальний. Але при цьому потрібно дотримуватися фізичну дистанцію 2 метри. Якщо неможливо дотримуватися на вулиці цю дистанцію — значить потрібно надягати маски. У закритих приміщеннях знаходиться в масках потрібно в обов'язковому порядку, при цьому дотримуючись правильність носіння”, - відзначив епідеміолог.

За його словами, тільки дотримання всіх інструкцій може захистити вразливу частину населення від захворювання.

Нагадаємо, станом на ранок 14 жовтня у столиці померла 21 особа, а 268 киян одужали. Вже зафіксовано 28 512 випадків зараження коронавірусом з початку пандемії. На цей час побороли хворобу 10 229 осіб, а продовжують хворіти наразі 17 765 киян.

Вийти в ефір