Явка та порушення
Явка станом на 8:00
Явка станом на 8:00
0 %
Порушення станом на 8:30
Порушення станом на 8:30
8

Останні новини

З лікарень Києва з березня звільнились понад 7 тисяч працівників: які причини

За останні 9 місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Майже половина з них – технічні робітники, не медики. Та, на жаль, є й відтік медичних кадрів. 

Про це йдеться у повідомленні пресслужби КМДА.

Причини звільнення медиків – різні. Однією з вагомих причин є пандемія. В ситуації стрімкого поширення вірусу, багато тих медпрацівників, які належать до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і залишили роботу

Є й інші причини немалої кількості вільних вакансій у столичних медзакладах. На сьогодні їх майже 7,5 тисячі. Зокрема, й через те, що випускники, які навчалися за державним і місцевим замовленням (лікарі і середній медичний персонал), після навчання не йдуть працювати до комунальних лікарень. Вимогу відпрацювати у замовника не менше трьох років скасували в 2017 році.

Як зазначив мер Києва Віталій Кличко, студенти набувають освіту за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а потім обирають роботу на свій розсуд.

"Наприклад, цього року зі столичних коледжів випустилися 557 випускників-бюджетників. І тільки 207 з них пішли працювати в комунальні лікарні медсестрами. Така ж ситуація і з молодими лікарями", – додав Кличко.

Нагадаємо, у Києві в Олександрівській клінічній лікарні, опорній для хворих на коронавірус, заповненість ліжок становить майже 100%. З 430 місць заповнені 423.

Вийти в ефір