Останні новини

Закинуту бетонну споруду у парку "Наталка" перетворять на будівлю для публічних виступів

Знаменитий кесон у парку "Наталка" готують до ремонту. Паспорт об'єкта свідчить, що відновлюватиме його компанія, яка належить власнику ресторанів та клубів Києва Ігорю Тинному. Жителі Оболоні раді можливості оновлення кесону, проте бідкаються, чи законна така забудова.

Про долю кесону стало відомо з допису жителя району Кирила Козова у Facebook.

Фото Козова

Бетонний кесон, відомий усім шанувальникам парку "Наталка", отримав паспорт об'єкта, що свідчить про наміри його реконструювати. На документі вказано, що замовником будівельних робіт є ТОВ "Гранада-82", яке належить засновнику ресторану "Прага" в Голосіївському районі.

Тут, на площі 1595,9 квадратних метрів, проведуть "капітальний ремонт будівлі для публічних виступів". Будівлю планують поділити на два поверхи та підвал. На рендері видно, що забудовник планує створити над кесоном скляну башту та два оглядових майданчики, до яких будуть вести зовнішні сходи.

Початок будівельних робіт заплановано на третій квартал 2020 року, проте, як пише місцеве видання "Моя Оболонь", реконструкція почалася ще наприкінці жовтня 2018 року. Вказано, що реконструкція завершиться в другому кварталі 2021 року.

Козов припускає, що майданчик рівня "Прага" міг би дати життя кесону. Деякий час існував волонтерський проект, тож за найкращими ідеями з нього, місцевий житель порадив забудовнику зробити оглядовий майданчик зверху та сходи порч доступними для усіх відвідувачів.

Проте є й деякі питання до забудовника:

"Залишаються відкритими питання про законність отримання об'єкта у власність і доля території навколо. За словами охорони, "душові", тобто будівля поруч, вже стало непридатне і підлягає знесенню, а на території навколо йдуть роботи, про які й досі нічого не відомо", - написав Козов.

Раніше він зазначив, що на будівництві не було паспорта об'єкту, і на територію не пускали.

"Територія прибрана, периметр (з боку будинків) наполовину обнесений новим зеленим парканом. Збоку в кесоні вирізують вхід і підводять труби. З боку будинків стоїть зелений екран, що захищає їх від шуму і прикриває роботи трактора збоку кесона", – написав Кирило Козлов.

Кесон – огороджувальна конструкція для утворення під водою або у водонасиченому ґрунті робочого простору без води, або архітектурне заглиблення квадратної чи багатокутної форми на стелях, внутрішніх поверхнях арок і склепінь. Будівництво Київського кесону почалося в 1936 році та було засекречене. Ділянку в урочищі Наталка назвали "Титул 10". Роботи велися в декільком місцях та остаточно припинилися в 1949 році.

Нагадаємо, у Києві у клубі ∄, який також відомий як "клуб на Кирилівській", відкриють простір Concert Hall для виставок і концертів. Перша виставка NONDUAL стартує тут уже 29 жовтня і триватиме до 27 листопада: на ній покажуть інсталяцію з використанням генеративних аудіо- та візуальних технологій.

Вийти в ефір