Останні новини

Зсунув маску на підборіддя - плати: Кабмін пропонує закон про штрафи за неправильне носіння засобів захисту

Кабінет Міністрів України направив на розгляд до Верховної Ради законопроекти, які введуть відповідальність за неправильне носіння масок і для простих українців, і для підприємств. Якщо у транспорті або громадському місці стягнути маску на підборіддя, доведеться сплатити штраф 170 грн.

Із текстами законопроектів № 3890 (для юридичних осіб) та №3891 (для фізичних осіб) можна ознайомитись на сайті ВРУ, повідомляє Kyiv Live.

Уряд хоче зобов’язати не просто надягати медичні маски, а й робити це правильно.

"Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі - по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину", - презентував законопроект міністр юстиції Денис Малюська.

Раніше за відсутність маски могли оштрафувати на 17 000 гривень, але зараз штраф буде посильним для будь-якого працюючого українця. Так, якщо прийти у громадське місце (магазин або транспорт) і одягнути маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 гривень. Якщо порушити правила повторно штраф складе 255 гривень.

Як пояснив виданню Obozrevatel юрист Олександр Плахотник, виписати адміністративний протокол та накласти штраф може лише поліцейський. Раніше чергові поліцейські як правило робили громадянам усні попередження, а штрафи не виписували.

“Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто високе. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але при цьому дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски ", - порадив юрист.

Що стосується підприємств, то наказувати будуть і тих, хто впустить у транспорт, торгові центри або інші заклади відвідувачів з масками на підборіддях. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень.

"За пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту суб'єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ", - йдеться в законопроекті.

Тобто штрафувати будуть не лише за пропуск без масок або з масками на підборідді, а й якщо не будуть робити зауваження у разі зняття відвідувачами засобів захисту взагалі або приспуск їх знову ж таки на підборіддя.

Нагадаємо, коронавірус виявили й у міністра розвитку територій та громад Олексія Чернишова. Посадовець запевняє, що почуває себе добре і планує працювати на самоізоляції.Вийти в ефір