Останні новини

“День тиші”: навіщо він потрібен, що заборонено та яке покарання за порушення

Згідно з українським законодавством день до виборів, тобто субота 24 жовтня, оголошується “днем тиші”. Починаючи з 00:00 години 24 жовтня заборонена будь-яка політична агітація.

Детальніше, що таке “день тиші” та які заборони діють перед та у самий день виборів читайте у матеріалі Kyiv Live.

"Передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування", - йдеться в ч.2 ст. 57 Закону Про вибори народних депутатів України. Це правило розповсюджується і на місцеві вибори. Тобто з опівночі суботи вводиться повна заборона на політичну агітацію.

У цей день забороняється проведення масових політичних акцій, роздача агітаційних матеріалів, проведення пконцертів на підтримку партій чи кандидатів, демонстрація фільмів та публікація результатів політичних опитувань.

Навіщо потрібен “день тиші”?

“День тиші” має забезпечити вільний і самостійний вибір кандидатів виборцями і не допустити політичної пропаганди. У цей день виборець має остаточно подумати та вирішити, за кого він хоче проголосувати, без будь-якого тиску пропаганди та політичної реклами.

Що заборонено робити в “день тиші”?

  • Поширювати екстремістські матеріали та заклики до насильницького повалення влади;
  • підкуповувати виборців товарами та послугами;
  • розміщувати і поширювати агітаційні матеріали та політичну рекламу;
  • встановлювати інформаційні намети;
  • публічно закликати кандидатами голосувати за або проти партій.

Яке покарання за порушення?

За агітацію в день тиші 2020 або в день місцевих виборів 2020 передбачаються штрафи. У Кодексі України про адміністративні правопорушення повідомляється, що  у разі виявлення агітаційної діяльності накладаються штрафні санкції у розмірі від 850 до 1 360 грн для посадових осіб та від 510 до 850 грн – для інших громадян.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори. Обиратимуть депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є), а також голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад. 

Як правильно заповнити бюлетень, що робити, якщо хворієте на COVID-19 та як проголосувати людям з обмеженими можливостями читайте у матеріалі Kyiv Live.


Вийти в ефір
29.11