Останні новини

10 серпня: яке свято, прикмети та що не можна робити цього дня

10 серпня за народним календарем – день Пармена та Прохора. У світі відзначають Всесвітній день лева та Міжнародний день біодизеля.

Kyiv.live пропонує пропонує дізнатися, якою за народними прикметами буде погода, а також, що заборонено робити в цей день.

Пармена та Прохора

Як свідчить повір’я, дванадцять учнів Ісуса скликали всіх своїх послідовників і доручили їм вибрати серед усіх їх сімох з метою покладення на них завдань за рішення повсякденних і побутових проблем для того, щоб у самих апостолів було більше часу на несення слова Божого людям. Так, нарівні з п’ятьма іншими, доля посміхнулася і Прохору з Парменом.

Прохор був учнем апостола Петра. Надалі став єпископом Нікомидії. Постраждав за свою віру в провінції Римської імперії Антіохії.

Подальша доля Пармена оповита таємницею. Є думка, що він розповідав про Євангелію в Македонії, де і закінчив своє життя в 117 році. Також існує версія, за якою Пармен помер ще до відбуття апостолів з Єрусалима.

У народі 10 серпня вшановуються Прохори-Пармени. У цей день святкували ковалі, а ще селяни викопували цибулини тюльпанів, зривали дозрілі груші, збирали урожай молодої картоплі і готували з неї страви.

У цей день селяни зазвичай збирали урожай груш, копали картоплю і цибулини тюльпанів. Також 10 серпня вшановували ковалів, адже їх на селі вважали мало не чаклунами, здатними викувати людині щастя. Вважалося, що торговельні відносини 10 серпня будуть йти з рук геть погано. Тому, в День Пармена та Прохора зазвичай не влаштовували ніяких ярмарків, не рушали на ринок. Говорили, що все, що в цей день вдасться виручити, за прикметами, або зламається, або загубиться.

Народні прикмети на 10 серпня:

  • На Прохора та на Пармена не затівати ніякої міни.
  • З сьогоднішнього дня садівники-городники викопують бульби ранніх квітів.
  • Під час сходу сонця стоїть задуха – до негоди.
  • Горобці веселі, рухливі, забіякуваті – до гарної погоди.
  • Якщо навколо мурашника багато мурах – до гарної погоди.
  • Якщо роси немає – буде дощ або погана погода.
  • Якщо закрилися квіти конюшини, то скоро піде дощ.

Що не можна робити в цей день:

У цей день потрібно обов’язково з’їсти грушу. Це сприяє заспокоєнню нервової системи і додасть гарний настрій. Крім того, якщо ви не можете в чомусь визначитися, то з’їжте грушу на заході, це допоможе зробити правильний вибір. Правильне рішення може прийти до вас уві сні.

Щоб у дитини були гарні здібності до навчання, над його ліжечком потрібно підвісити гілочку з грушевого дерева. А ось весілля 10 серпня грати не рекомендують. Вважається, що людина, що уклала шлюб в цей день, довго не проживе.

Теги:
Вийти в ефір