Останні новини

11 лютого: свята, прикмети та навіщо дівчатам пити медовуху на день Лаврентія

Вважалося, що цього дня на полювання виходять відьми

11 лютого українці та весь православний світ вшановуюють пам'ять святого Лаврентія. Тим часом Ватикан святкує свою незалежність. А жінки-науковиці - свій професійний день

Про це повідомляє Kyiv Live.

лаврентій.jpg

Фото То є Львів

Читайте також: Гороскоп на 11 лютого

Історія свята Лаврентія

Лаврентій Печерський був єпископом. Вважається, що на прогулянку цього виходять відьми, сам день пісний - рибу їсти дозволено, а особливо бажано спожити кулебяку, що приносить щастя. Цього дня аналізували погоду та різні прикмети.

Аби відлякати відьом, що 11 лютого покривають цвіллю поля та лаштують капості, по кутках хати розставляли чортополох.

Прикмети

 • Якщо цього дня дівчина сьорбне медовухи, корови добре доїтимуться..
 • Легкі удари милого по обличчю пральною дошкою або прядкою залишать його в сім'ї та вбережуть від стрибання в гречку.
 • Дим коромислом - до тепла.
 • Червоний місяць у небі - до поривчастого вітру.
 • Молодик в ніч 11 лютого - таку погоду, як сьогодні, варто чекати у березні.
 • Якщо випаде повний місяць - кінець березня визначають по погоді 11 лютого.
 • На Лаврентія шумить ліс - чекайте відлигу.

Заборони

 • Не можна думати про негативне.
 • Невиправдано ризикувати.
 • Та конфліктувати.

Інші свята 11 лютого

День незалежності Ватикану

ватикан.jpg

Ватикан - теократична держава, керована Святим престолом, єдиним владикою якого є Папа Римський. Площа центру римо-католицької віри - 0,44 кв. км. Усі кордони протяжністю 3,2 км, а у країні немає аеропорту, лише вертолітний майданчик та залізниця 852 м завдовжки. У 1929 році Ватикан отримав незалежність від Італії.

Живуть тут близько 800 людей, 450 мають духовний сан, 95% з ватиканців - чоловіки. Усі грамотні, офіційна мова латинська, проте в побуті користуються французькою. Існує країна на податки з різних римо-католицький єпархій та благодійні внески, а також за рахунок туризму. На карті Ватикану вказано 78 об'єктів і всі вони - пам'ятки. Тут дуже рідко беруть шлюби та народжуються діти, за всю історію існування країни таких прецедентів було 150.

Ватиканська бібліотека - сховище цінних документів та книг, тут зберігається найдавніше видання Біблії, що датується 325 роком. Може похизуватися папська держава і найвеличнішим християнським храмом у світі - Собором Святого Петра, який звів італієць Джованні Берніні.

Міжнародний день жінок та дівчаток в науці

дівчата в науці.jpg

У 2015 році Генасамблея ООН прийняла резолюцію, якою встановила цей день 11 лютого. Установа запропонувала усім організаціям світу таким чином заохотити долучення різних гендерів до науки на балансі рівності. Цього дня прийнято говорити про стереотипи, труднощі, виклики, соціальну, правову, економічну несправедливість, яку проявляють щодо жіночої статті в науці та професійних сферах. Світ закликають визнавати їхні досягнення в прикладних сферах та сприяти розвитку кар'єри.

Нагадаємо:

 • Уже зовсім скоро день усіх закоханих, а ви й досі не закохані? Не біда! 11 лютого буде наче спіддейтінгом серед усіх інших лютневих днів - хапайте та мерщій дізнавайтеся одне одного, поки не настала неділя.
 • Соцмережу "підірвало" відео зважування пінгвінчиків у зоопарку Сент-Луїса. Зоопарк визнав його найпопулярнішим постом в інтернеті за увесь 2020 рік, адже лише на YouTube воно набрало більше 400 тисяч переглядів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
27.02