Явка та порушення
Явка у Києві станом на 13:00
Явка у Києві станом на 13:00
16 %
Порушення у Києві станом на 13:00
Порушення у Києві станом на 13:00
198

Останні новини

12 серпня: свята, прикмети та що не можна робити цього дня

12 серпня в Україні та світі відзначають міжнародний день молоді й всесвітній день слонів.

Kyiv.live розповість про ці свята детальніше, а також розкаже, в які прикмети цього дня вірить народ і що не можна робити.

Міжнародний день молоді

близость, Борода, веселье

Фото з pexels.com

Міжнародний день молоді відзначається у другій декаді серпня. Засновано ООН в 1999 році за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року. Святкові заходи Дня молоді присвячені висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод на міжнародному рівні.

Поширеним питанням, що розглядають у межах цих заходів є питання працевлаштування молоді.  У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей. 

Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу.

Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.

Всесвітній день слонів

дерево, деревья, дикий

Фото з pexels.com

Уперше відзначили в 2012 році. Ідея належить канадським кінематографістам Патриції Сімс, Майклу Кларку з Canazwest Pictures і Sivaporn Dardarananda, а також главі фонду по репродукції слонів в Таїланді. Ці серпневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Так, наприклад, у 2015 році одна ініціатива назвалася #elegrams і була започаткована nature.org. Мета проєкту – намалювати 20 тисяч слонів, аби зібрати благодійні кошти на допомогу тваринам. Нелегальна торгівля бивнями є основною загрозою існуванню слонів в Африці. Офіційно полювання на слонів заборонено ще з кінця 1980-х, але браконьєрство і далі становить істотну проблему.

А в Азії слонам загрожує зростання людського населення. Розширення сільськогосподарських угідь означає, що слонам немає де жити.

Прикмети

  • Похмура і прохолодна погода – найближчим часом опадів не буде.
  • Зорі мерехтять на світанку – до дощу.
  • Вітер 12 серпня -до затяжної негоди.
  • Прохолодно на Силин день – найближчими днями опадів не буде.
  • Дрібний дощ 12 серпня – дощі будуть ще декілька днів.

Що не можна робити цього дня

  •  Не можна нічого обмінювати, оскільки вважається, що воно або загубиться, або зламається. Заборонені будь-які справи, пов'язані з торгівлею.
  •   Не варто займатися важкою працею, а ліпше більше відпочивати: займатися йогою і медитацією, гуляти на свіжому повітрі.

Вийти в ефір