Останні новини

13 лютого: свята, прикмети та чому на Микиту Пожежника не можна виходити з дому надвечір

Цього числа також відзначають Всесвітній день радіо

Україна та весь православний світ відзначають 13 лютого день святого Микити Пожежника або єпископа Новгородського. Оскільки на Русі довго існувало двовір'я, цей святий, що отримав таке звання в 1547 році, довго вважався покровителем життєвоважливого українцям вогню. А серед світських знаменних дат 13 лютого святкують своє свято радійники.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Гороскоп на 13 лютого

Історія свята Микити Пожежника

Єпископ Новгородський жив скромно, проповідував християнство та постійно допомагав оточуючим. Наші предки молилися Пожежнику на захист від кульових блискавок. Святий захищав люд від пожеж, тож якщо цього дня таки ставалося займання, в усьому звинувачували бісів.

Прикмети

  • Удень видно іній - вночі снігу не дочекатися.
  • Ясна ніч 13 числа - завтра буде сонячно.
  • Горобці утеплюють гнізда - на холоднечу.
  • Голосний крик ворон - на заметіль чи хуртовину.
  • На сонці 13 лютого видно кола - буде врожайний рік.
  • Хитаються сараї - на них катається лісовик.

Заборони

  • Ввечері не можна виходити з дому, інакше на вас накладуть порчу.
  • Якщо 13 - п'ятниця - не оберетеся нещасть.

Всесвітній день радіо

радіо.jpg

Фото з відкритих джерел

Цей день з ініціативи ЮНЕСКО став приводом для святкування у радійників зі всього світу. Це не єдине радіосвято - у 1994 році в Україні встановили офіційне свято День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Його відзначили 16 листопада.

Роль радіо у міжнародному співробітництві важко переоцінити, адже саме воно стало прародичем телебачення та зіграло ключову роль у двох світових війнах. Деякі збройні конфлікти навіть керувалися за допомогою радіохвиль. А іноді радіо ставало причиною паніки, як коли в Америці в ефірі поставили п'єсу Герберта Уелса "Війна світів". Постановка настільки вразила своєю "справжністю", адже подавалася наче репортаж, що дехто особливо довірливий втік із домівок.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OzC3Fg_rRJM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Джерело - Freedom Forum

Світ шанує радіомовлення навіть у окремих сферах - того ж таки 1994 року встановили Всесвітній день дитячого телебачення та радіомовлення. Ініціатором стало ЮНІСЕФ та Дитячий фонд при ООН. Припадає він на 8 грудня.

На думку Ганни Ренської, радійниці, Всесвітній день радіо, як і день закоханих, - ще один спосіб згадати про важливе. Адже для кохання у житті також не відведений лише один календарний день.

"Це чудовий привід пригадати його роль в житті суспільства раніше та й зараз, замислитись над історією, оцінити наскільки стрімко людство розвиває технології. Але свій фах я люблю щодня і слухаю радіо часто і з різною метою. Гадаю, найкращий спосіб відзначити цей день - провести приємне дозвілля, час із друзями чи приготувати святкове тістечко, чи просто енергійно почати день в компанії улюбленої хвилі. А ще краще так починати кожен ранок. І тоді кожен день буде бадьорим та енергійним, перевірено!", - розповіла журналістка у коментарі Kyiv Live.

Редакція Kyiv Live доєднується до привітань наших колег та бажає їм завжди бути задоволеними результатом своєї роботи, що чесно тримається у межах професійних стандартів, законів та поваги людської гідності!

Нагадаємо:

  • 13 лютого принесе знакам зодіаку особливий вайб - відчуватимете кохання настільки явно, що День святого Валентина перетвориться у щасливий вікенд. Навіть самотнім знакам у суботу може пощастити знайти ту саму людину.
  • У соцмережі TikTok нещодавно поширили флешмоб, який закликає відписуватися від популярних зірок та компаній. Джина Болонья, блогерка, що його розпочала, заявила, що таким чином влада знову може перейти звичайним людям - адже селебріті заробляють на підписниках мільйони доларів. Поштовхом для "заколоту" стали нещодавні події на Вол Стріт, коли декілька інвесторів скупили акції популярної компанії відеоігор GameStop.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03