Останні новини

13 здорових гравців і вболівальники за паспортом: за яких умов футбол в Україні триватиме

Футбольні матчі в Україні відбуватимуться, якщо у заявці клубу є хоча б 13 здорових гравців із одним воротарем. А у цей час на територію стадіону, якщо матч таки із глядачами, вболівальники можуть потрапити за квитками, купленими онлайн, показуючи на вході паспорт. Такі правила визначені Виконавчим комітетом Української асоціації футболу.

Про це йдеться на сторінці Української асоціації футболу.

Зокрема, за яких умов мають відбуватись поєдинки зафіксовано у Тимчасовому протоколі для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину. Згідно з документом, футбольні матчі організовується в регіонах, в яких відсутні додатково встановлені обмеження органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню матчу. 

При проведенні матчів у регіонах із «зеленим» або «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки організатори мають забезпечити перебування однієї особи на 5 кв. м. площі будівлі або території та фізичного дистанціювання між глядачами.

Матчі, які проводяться на території адміністративно-територіальних одиниць, де встановлено «помаранчевий» та «червоний» рівень епідемічної небезпеки, повинні відбуватися за участі не більше як 220 осіб.

У випадку, якщо групу гравців клубу переведуть на обов'язковий карантин або самоізоляцію, матч повинен відбутися за розкладом, якщо клуб буде налічувати щонайменше 13 заявлених футболістів команд клубу (включаючи принаймні одного воротаря).

При проведенні матчів без глядачів одночасно по всій території стадіону можуть перебувати не більше 220 осіб.

Якщо влада міста вирішить проводити матч з глядачами, команда-господар має повідомити про це організатора змагань для отримання відповідного погодження.

Продаж квитків організовується таким чином, щоб забезпечувалось дистанціювання в 1.5 метри між глядачами на трибунах. Продаж квитків повинен забезпечувати наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по діагоналі, та забезпечити допуск не більше ніж 25 відсотків вболівальників від числа вболівальників, яких здатні вмістити сектори.

Продаж квитків здійснюється лише онлайн, при умові дотримання процедури ідентифікації особи. Вхід на стадіон здійснюється винятково при наявності квитка з особистими даними глядача та документу, що посвідчує особу.

У випадку проведення матчу із допуском глядачів уболівальникам команди гостей дозволено відвідування матчів в кількості, що не перевищує 25 % від місткості сектору команди гостей, місткість якого повинна становити не менше 5 % від загальної місткості стадіону.

Проект документу був розроблений та погоджений Дирекцією УПЛ, Адміністрацією ПФЛ, Комітетом професіонального футболу УАФ, Комітетом жіночого футболу УАФ, Комітетом з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ та Спортивно-медичним комітетом УАФ з урахуванням вимог Міністерства охорони здоров'я України.

Раніше ми писали про те, що "Шахтар" підписав угоду із НСК "Олімпійський" про проведення домашніх матчів на цій арені. Проте, керівництво стадіону повідомляє, що пріоритетне право користування "Олімпійським" належить київському "Динамо"

Вийти в ефір