Останні новини

15 квітня: свята, прикмети та чому у день Тита варто навести лад вдома

Якщо поприбирати вдома цього дня - це принесе гармонію та добробут.

У четвер, 15 квітня, у світі відзначають Міжнародний день культури і День гумки для стирання, а віряни вшановують пам'ять преподобного Тита Чудотворця.

Про свята, прикмети та заборони цього дня розповідає Kyiv Live.

Читайте також: Стиліст розповіла, як скорегувати фігуру та вибрати одяг під свій тип

Іменини 15 квітня

У середу, 15 квітня, іменини відзначають власники таких імен: Григорій, Федір, Микита, Тит, Сава, Юхим, Анастас та Полікарп.

Церковне свято

У народному календарі 15 квітня – день Тита . Цей святий покровительствує всім справам, пов’язаним із роботою і прибутком. Титу моляться, щоб він зробив роботу вигідною, а рік успішним, приніс процвітання і достаток.

тит.jpg


15 квітня віряни вшановують пам'ять преподобного Тита Чудотворця. Фото: То є Львів

Також 15 квітня народний календар відзначає Полікарпів день, так званий у народі і серед торговців Бариш-день. Його святкували дуже старанно, щоб не упустити  прибуток протягом усього року.  У цей день спостерігали за поведінкою птахів: крик деркача віщував хороший урожай влітку, а якщо раніше кричав перепел — до хороших хлібів і трави на луках.

Прикмети цього дня

 • Якщо навести лад вдома, то це принесе гармонію та добробут.
 • Якщо дощова погода, то літо буде спекотним.

Чого не можна робити у цей день

 • Не можна сваритись та конфліктувати.
 • Не можна нічого святкувати та влаштовувати весілля.
 • Не можна займатись важкою фізичною роботою.
 • Не можна вишивати та в’язати.
 • Не варто голосно розмовляти та вдягати відвертий одяг.

Міжнародні свята 15 квітня

 • Міжнародний день культури – він був запроваджений на честь прийняття 15 квітня 1935 року міжнародної угоди “Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток” (відома як Пакт Реріха). Це перший в історії міжнародний договір про захист культурної спадщини, який встановив пріоритет захисту культурних цінностей перед військовою необхідністю. “Культура” у перекладі із санскриту означає “шанування світла”, що відображається у прагненні до пізнання прекрасного, ідеалів і самовдосконалення.

день культури.jpg

15 квітня у світі відзначають Міжнародний день культури. Фото з відкритих джерел

 • День гумки для стирання;
 • День любові або День закоханих в Грузії і Казахстані.

Нагадаємо:

 • У травні в українців з'явиться більше приводів святкувати. Тепер кожного року 25 числа цього місяця відзначатимуть день Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05