Останні новини

15 мільярдів на підземку: експерт розповів про перспективи метро на Троєщину та складнощі у будівництві нової гілки

Найближчі 7 років у Києві можуть відкрити 5 нових станцій метро

В інституті Генерального плану Києва розповіли, що через низький пасажиропотік будівництво трьох станцій метро: Биківня, Бориспільська і Лісництво скасовано. Однак зміни в метро таки відбудуться. Оболонсько-Теремківську (синю) лінію продовжать до вулиці Дмитра Луценка, Подільсько-Вигурську (жовту) до вулиці Братиславської з облаштуванням депо. Найближчі 5-7 років на картах метрополітену мають з'явитися зупинки Райдужна, Труханів острів, Суднобудівна, Подільська й Глибочицька.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів начальник управління транспортної інфраструктури Генплану Києва Олексій Шаповалов

Читайте також: Дмитро Раїмов прокоментував ситуацію з COVID-19


метро ветки.jpg

Історія будівництва лінії метрополітену на Троєщину тягнеться вже не одне десятиліття. Багато політиків й очільників прийшли до влади саме на обіцянках його збудувати. Проте цей проєкт так і залишається на стадії обговорення.

"Був розроблений й прийнятий титул будівництва Подільського мосту від вулиці Межигірської до бульвару Перова. І в конструкції мосту вже будується лінія метрополітену й станції вже побудовані. Тому сказати, що не розробляється проєкт повністю - не зовсім коректно. Він є частково", - зазначив Шаповалов.

За планом, у перші 7 років мають запуститись 5 станцій. Складність Подільсько-Вигурівської лінії полягає у тому у проходженні річки Дніпро. Крім того, за проєктом потяги на цій гілці мають обслуговуватись в депо на Харківській тому треба зробити розворот в районі Лук'янівської, аби потяги могли змінити гілку. На цей проєкт має піти близько 15 мільярдів гривень.

"У Києві в порівняні з іншими містами метрополітен розвинений дуже погано. Якщо порівняти Київ та Берлін, де приблизно однакове населення, у Берліні 170 станцій, а в нас 52. У них, здається, 8 гілок, а у нас 3"? - підсумував Шаповалов.

Нагадаємо:

  • У столиці тимчасово обмежать рух вулицею Михайла Максимовича. До кінця лютого тут планують прокласти водопровідну мережу. Тепер на цій ділянці буде односмуговий рух.
  • Київрада планує закупити 20 електробусів для столиці у межах Кіотського протоколу. Це дозволить зменшити викиди парникових газів і загалом покращити екологічний стан міста.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.03