Останні новини

19 листопада: свята, традиції та чого не можна робити у цей день

19 листопада - 323-й день року (324-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 42 дні.

Про історію, традиції та заборони 19 листопада читайте у матеріалі Kyiv Live.

Іменини: Ніна, Олександра. Анатолій, Арсеній, Василь, Віктор, Гаврило, Герман, Клавдія, Микита, Микола, Павло, Серафима.

Міжнародний чоловічий день

Щорічно 19 листопада весь світ відзначає Міжнародний чоловічий день (International men’s Day, IMD). Вперше дату відсвяткували в 1999 році.

Ініціатором сучасного Міжнародного чоловічого дня був доктор Джероме Тілуксінгх з університету Вест-Індії. На його переконання, це свято підкреслить позитивну роль чоловіків у сім’ї та суспільстві. Датою його проведення доктор Тілуксінгх вибрав 19 листопада — день народження власного батька, який, як вважає Джероме, був чудовим прикладом для наслідування. 

Сьогодні відзначають Міжнародний чоловічий день – новини на УНН | 19 листопада 2019, 09:50

Фото - Google

День синоптиків України

Щороку в цей день працівники української гідрометеорологічної служби відзначають своє професійне свято, встановлене Указом президента України №208/2003 від 11 березня 2003 року.

Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує в системі ДСНС, відіграє важливу роль в отриманні даних про поточні та очікувані погодні умови в нашій країні. Так, синоптики регулярно збирають і обробляють дані про сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних явищ. 

Міжнародний день відмови від паління

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.  Цей День - прекрасна можливість для тих, хто палить, дізнатися - чому і наскільки просто залишити це. Справа в тому, що залежності від паління не існує. Те, що курець тягнеться за наступною цигаркою - є комплекс специфічних процесів, які відбуваються в організмі людини, яка палить. Нікотин - алкалоїд пиридинового ряду. Він діє як слабке знеболювальне всього 18 хвилин після викуреної сигарети.

Сьогодні – Міжнародний день відмови від куріння | Департамент охорони здоров'я

Фото - Google

Народні прикмети:

 • Лід промерзає купою на річці – наступного року хліба багато буде.
 • Гладкий лід 19 листопада – буде багатий урожай.
 • Снігопад 19 листопада – зима теж буде сніжною.
 • Безвітряна погода 19 листопада – скоро морози будуть.
 • У коней хороший апетит – взимку вони не будуть страждати від хвороб.
 • Корова багато молока дає – можна сподіватися на хороші надої навіть взимку.
 • Червона зоря – буде дощ або сніг. Якщо її видно ввечері, то наступного дня буде хмарно з проясненнями.
 • Багато зірок видно на небі – прикмета, що будуть холоди. А якщо зірок практично не видно, то наступного дня можливі снігопади.
 • Гуси купаються у воді – чекай відлиги.
 • Зграї ворон і галок кружляють у небі – буде снігопад.

Заборони 19 листопада:

 • У цей день не варто ходити на річку/озеро, адже цей день у народі називають Павлом льодоставом. Крига дуже небезпечна сьогодні та є шанс травмуватися.
 • Якщо ви рибалка, то від сьогоднішнього дня починайте готуватися до зимової риболовлі – розбирайте снасті, перевіряйте та ремонтуйте їх. Але не йдіть рибалити.
 • Також сьогодні не рекомендується багато поратися по господарству. Можете робити хіба що дрібні та нагальні справи.

Нагадаємо, поки Мінцифри анонсує революційні зміни, що дозволять на раз-два прописатися в Києві, а ФОПи виборюють право на життя, гороскопи на нашому сайті залишаються унікальними. Усе, що віщують зірки 19 листопада, ми передаємо із 100% точністю.

Теги:
Вийти в ефір
27.11